• Agata Buzek i Łukasz Simlat w filmie "Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna"
  Borys Lankosz w swoim filmie "Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna" przygląda się relacji być może najsłynniejszej pary polskich artystów. To niezwykły wizualnie esej z pogranicza filmu i… teatru.
 • Kadr z filmu "Ciemno, prawie noc"
  Oto oficjalny zwiastun adaptacji bestsellerowej, nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator. Nowy film Borysa Lankosza "Ciemno, prawie noc" w kinach od 22 marca
 • Pod powierzchnią 2 / fot. H. Komerski
  W styczniu ekipa produkcyjna rozpoczęła zdjęcia do kolejnego sezonu serialu "Pod powierzchnią". Za kamerą 7-odcinkowej produkcji stanął Borys Lankosz oraz nowy reżyser Bartek Konopka.
 • "Ziarno prawdy" (reżyseria: Borys Lankosz)
  Na polskie ekrany wchodzi kolejna oscarowa (5 nominacji) propozycja – opowieść o życiu i miłości Stephena Hawkinga, genialnego astrofizyka i ikony pop-kultury w jednym. Drugą, chyba nawet bardziej nas Wisłą oczekiwaną premierą, jest "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego. Trzecią zaś nowością – kinowa przygoda "Pingwinów z Madagaskaru". Ale na tym wciąż ciekawych filmów nie koniec... Co wybrać?
 • Robert Więckiewicz w filmie "Ziarno prawdy"
  "Ziarno prawdy" jest jak ostra zaczepka, która nijak nie pasuje do współczesnej panoramy polskiego kina. Na tę składają się przecież filmy grzeczne, poprawne, ułożone, podporządkowane producentom, układom albo masowym widzom. Pośród nich wszystkich film Lankosza jest jak środkowy palec wyciągnięty w stronę tych, którzy oczekiwaliby od niego poddania się regułom etykiety albo gatunku – pisze Artur Zaborski.
 • Z "Ziarna prawdy" kiełkuje kolczasta roślina
  "Ziarno prawdy" jest jak ostra zaczepka, która nijak nie pasuje do współczesnej panoramy polskiego kina. Na tę składają się przecież filmy grzeczne, poprawne, ułożone, podporządkowane producentom, układom albo masowym widzom. Pośród nich wszystkich film Lankosza jest jak środkowy palec wyciągnięty w stronę tych, którzy oczekiwaliby od niego poddania się regułom etykiety albo gatunku.
 • Bogusław Linda, Anna Grycewicz, Cezary Łukaszewicz, a także reżyser Borys Lankosz i scenarzysta Igor Brejdygant będą gośćmi festiwalu "Dwa Brzegi". Już w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w Kazimierzu Dolnym spotkają się z festiwalową publicznością, by opowiedzieć o najnowszym projekcie, w którym biorą udział: serialu sensacyjno-kryminalnym, zatytułowanym „Paradoks”.
 • "Paradoks"
  W Łodzi ruszyły zdjęcia do najnowszego, sensacyjno-kryminalnego serialu TVP 2 "Paradoks". Główne role w produkcji grają m.in. Anna Grycewicz i Bogusław Linda. Serial zadebiutuje na antenie we wrześniu.
 • Borys Lankosz nakręci film o Grotowskim
  Nowy obraz twórcy "Rewersu" Borysa Lankosza – biograficzna opowieść o Jerzym Grotowskim, oraz film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało" o nowoczesnych kobietach sukcesu – m.in. te produkcje powstaną wkrótce w studiach filmowych w Warszawie.