• Sprzedaż choinek
  Choinka naturalna, żywa, jest bardziej ekologiczna niż ta sztuczna – podkreślił prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego. Zastrzegł, że i ona nie jest do końca przyjazna dla środowiska, i zaapelował o umiar w planowaniu świątecznych dekoracji.
 • Uchodźcy dopływają do Lesbos
  Pomimo świąt nie zmniejszyła się fala migrantów, która dociera na greckie wyspy na Morzu Egejskim. Na Lesbos, gdzie przypływa najwięcej osób, znajduje się ponad 7500 uchodźców. Lokalne władze i ochotnicy zadbali tam jednak o świąteczny nastrój.
 • Aplikacja, która pozwala wirtualnie meblować wnętrza
  Mała czy duża, złota czy kolorowa, w kącie czy na komodzie? W tym roku po raz pierwszy możesz przymierzyć choinkę do swojego mieszkania. I to za pomocą zwykłego tabletu.
 • Smartfon
  Rynek jest do tego stopnia nasycony telefonami, że operatorzy komórkowi w ramach świątecznych promocji oferują zupełnie inne gadżety: inteligentne zegarki, opaski dla biegaczy, telewizory czy konsole do gier.
 • Drogie prezenty - luksus czy zbytek?
  Jak dużo jesteś w stanie wydać na prezent gwiazdkowy dla najbliższych? Krawat za 600 zł, torebka za 5 tysięcy, czy markowe śpioszki dla malca za  2 tys zł… Niektóre sklepy oferują luksusowe – i baardzo drogie – upominki pod choinkę. Warto?
 • Jak modnie ubrać choinkę?
  Bez niej nie może być Gwiazdki. Powinna być duża i pięknie przybrana. Choinka to przecież królowa Świąt. Jaką wybrać, jak udekorować, by uczynić zadość warunkom lokalowym, najnowszym trendom i... własnym gustom? Przeczytaj!
 • Co się czai na choince? Na pewno nie bombki
  Co chciałbyś znaleźć pod choinką w tym roku? Na pewno nie przewlekłą chorobę dróg oddechowych. A to ci właśnie grozi, jeśli postawisz w swoim domu żywe świąteczne drzewko. Wśród gałązek czają się bowiem niebezpieczne mikroorganizmy.
 • Co kupić pod choinkę mężowi, ojcu czy bratu? Oto kilka podpowiedzi
  Masz już dość kupowania skarpetek, a twój mężczyzna nie umie już udawać radości na widok nowej maszynki do golenia? Oto kilka podpowiedzi na bożonarodzeniowe prezenty dla ojców, mężów, braci...
 • Kolorowe bombki z zimowymi motywami - płatkami śniegu i choinkami
  Choinka może być tradycyjna - przystrojona kolorowymi bombkami i słodyczami. Dekoracje mogą być utrzymane w jednej tonacji, ale można też puścić wodze fantazji, wybierając np. bombki podobne do dyskotekowej kuli. A może drewno bądź słoma? Zobacz, co jest modne!
 • Kup choinkę w pakiecie ze zniczem
  Choć mamy dopiero początek października, sprzedawcy już są w bożonarodzeniowej gotowości. Są takie miejsca, gdzie już teraz można kupić choinkę.