• Barszczyk z pasztecikami
  Niełatwo oprzeć się świątecznym potrawom. Bożonarodzeniowe biesiadowanie często zostawia po sobie ślad, a są nim zbędne kilogramy. Poznaj sposoby na to, aby jeść ze smakiem podczas zbliżających się świąt.
 • Mężczyzna
  Lista przysmaków, które trafią na świąteczny stół, jest długa i sprzyja niekontrolowanemu przejadaniu się. Dietetycy radzą więc, aby zamiast dwunastu potraw wigilijnych – przyrządzić połowę z nich. Jeśli pieczemy ciasta, to warto już zrezygnować z niezwykle kalorycznych cukierków czekoladowych, a zamiast soków i gazowanych napojów lepiej pić herbatę i wodę mineralną.
 • Spacer poprawi sylwetkę i kondycję
  Święta, święta i po świętach. Na pamiątkę zostały jedynie... dodatkowe kilogramy. Odrobina ruchu na świeżym powietrzu może okazać się twoim największym sprzymierzeńcem w walce o powrót do przedświątecznej sylwetki. Wystarczy zwykły spacer.
 • święta Boże Narodzenie wigilia
  Stało się. To samo, co rok w rok - naturalne następstwo kulinarnej rozpusty. Po świętach waga wskazuje więcej a ubrania robią się podejrzanie ciasne. Tymczasem konsumpcja świątecznych smakołyków nadal trwa w najlepsze. Ile tyjemy w święta? Jak uratować swoją poświąteczną sylwetkę? Podpowiadamy.
 • W te święta przygotuj potrawy w wersji light
  W myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć", przygotuj takie dania, które nie będą zanadto obciążały żołądka. Potrawy w wersji light są również mniej tuczące, dzięki czemu po świętach nie będziesz zmagał się z nadliczbowymi kilogramami. Co najważniejsze, przygotowanie takich dań jest bajecznie proste i nie wymaga specjalnego zaangażowania. Kluczem do sukcesu jest staranne dobieranie składników - jak najmniej kalorycznych, tłustych, słodkich i nafaszerowanych chemią. Podpowiemy ci, jak odchudzić niektóre dania.
 • Udane święta zależą od twego zdrowia. Zadbaj o dobrą kondycję organizmu
  To ma być beztroski czas bez codziennej rutyny w gronie najbliższych. A nie stres, niestrawność, uczucie przepełnienia, nadliczbowe kilogramy i ogólne zmęczenie. Aby święta było naprawdę udane, warto zadbać o zdrowie i dobrą kondycję. Damy ci 5 wskazówek, jak to osiągnąć.
 • Świąteczne liczenie kalorii
  Trzydniowy maraton świątecznego obżarstwa i szlag trafił efekty dietetycznych wyrzeczeń... Czy znasz ten powtarzający się rokrocznie scenariusz? Jest na to sposób. Zapraszamy do wielkiego świątecznego liczenia kalorii. Dzięki niemu sprawdzisz, których potraw szczególnie unikać a może i powstrzymasz się przed nałożeniem kolejnej dokładki...
 • Świąteczne liczenie kalorii
  Nie chcemy ci psuć humoru przed wigilią, ale dobrze byłoby, gdybyś wiedziała, ile kalorii pochłoniesz przez te kilka godzin. Jak twierdzą niektórzy dietetycy, święta Bożego Narodzenia potrafią zrujnować efekty 3-miesięcznej diety. Nie namawiamy do postu w ten dzień, ale dobrze jest zachować umiar.