• Papież Franciszek
  Papież Franciszek powiedział w poniedziałek wiernym, że "świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa". „On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki” - mówił papież w Watykanie.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież Benedykt XVI w orędziu na Boże Narodzenie apelował o pokój we wszystkich najbardziej zapalnych punkach świata, w Ziemi Świętej, Syrii, Iraku, Afganistanie. Podkreślił, że wielkim złem i grzechem jest odchodzenie od Boga i "konkurowanie" z nim.
 • Papież Benedykt XVI na pasterce
  Benedykt XVI powiedział podczas pasterki w bazylice św. Piotra, że jeśli chce się znaleźć Boga, trzeba porzucić fałszywą pewność i intelektualną pychę. Papież apelował, by nie myśleć o rzeczach materialnych, lecz o ludziach, którzy spędzają święta w ubóstwie.
 • Papież Benedykt XVI zapalił światło pokoju
  Papież Benedykt XVI zapalił w wigilijny wieczór światło pokoju w oknie swego apartamentu w Pałacu Apostolskim. W tym roku przypada 30. rocznica tego historycznego gestu, zainicjowanego przez Jana Pawła II.
 • Apel papieża: Stop przemocy i nienawiści
  Benedykt XVI zaapelował w niedzielę o położenie kresu przemocy i porzucenie drogi nienawiści na świecie. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia papież potępił kolejne ataki przeciwko chrześcijanom.
 • Orędzie Benedykta XVI na Boże Narodzenie
  W orędziu na Boże Narodzenie Benedykt XVI apelował o pokój na Bliskim Wschodzie i w Afryce, poszanowanie praw człowieka w Afganistanie i Pakistanie, pojednanie na Półwyspie Koreańskim. Prosił wiernych w Chinach, by nie upadali na duchu. Papież złożył życzenia w 65 językach i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli miastu i światu.
 • Papież na pasterce: Spal buty pieszego żołnierza
  Podczas pasterki w Bazylice Świętego Piotra w wigilijny wieczór papież Benedykt XVI modlił się o "królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju" na świecie. Papież prosił Boga: "Złam pręty ciemięzców, spal buty pieszego żołnierza".
 • Benedykt XVI zapalił świeczkę pokoju w swym oknie
  W wigilijny wieczór papież Benedykt XVI zapalił w swym oknie w Pałacu Apostolskim świeczkę pokoju. Uczynił świeczką znak krzyża i pobłogosławił wiernych zebranych na Placu świętego Piotra na uroczystości odsłonięcia szopki.
 • "Bóg wywiązuje się z obietnic, lecz zaskakuje"
  Bóg zawsze wywiązuje się ze swych obietnic, ale często zaskakuje ludzi sposobem, w jaki to się dokonuje - powiedział Benedykt XVI w specjalnym, świątecznym przesłaniu dla BBC.