Japoński producent samochodów Honda poinformował o planach zamknięcia do 2021 roku fabryki w angielskiej miejscowości Swindon, gdzie rocznie produkowanych jest ok. 160 tys. pojazdów. Zwolnienia obejmą ok. 3,5 tys. osób.
Sto lat temu wybuchła irlandzka wojna o niepodległość. Brexit może do niej dopisać nieoczekiwany epilog. P olicjanci z Anglii i Szkocji przeszli szkolenie, by w razie potrzeby 29 marca mogli zostać przerzuceni do
Belfastu i mniejszych miast. Bo jeśli dojdzie do
odtworzenia granicy między Wielką Brytanią a Irlandią, można spodziewać
się poważnych zamieszek.
Rachel Johnson, siostra byłego brytyjskiego ministra Borisa Johnsona, rozebrała się podczas debaty w studiu Sky News. W ten sposób chce podkreślić, że "brexit pozostawi Wielką Brytanię nago".
Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w czwartek rządowy projekt uchwały udzielającej premier Theresie May poparcia dla "jej podejścia do wyjścia z Unii Europejskiej" i "odnotowującej trwające dyskusje między Wielką Brytanią a UE ws. backstopu dla Irlandii Północnej".
Jeśli Wielka Brytania opuściłaby Unię Europejską bez porozumienia, w Niemczech może zostać zlikwidowanych ponad 100 tysięcy miejsc pracy - więcej niż w jakimkolwiek innym państwie, wynika z symulacji ekonomicznej, którą przywołuje niedzielny "Welt am Sonntag".
- Nikt nie głosował na to, byś kierowała autobusem nad urwiskiem, kiedy wszyscy pasażerowie w nim krzyczą ze strachu - Thom Yorke bardzo ostro wypowiedział się o tym, jak Theresa May prowadzi politykę "Brexitu".
W kwestii brexitu nie odsyłałbym nikogo do piekła, to przed nami ważne
tygodnie; polegamy na mandacie unijnego negocjatora ds. brexitu Michela
Barniera - powiedział w czwartek w wywiadzie udzielonym telewizji Polsat
premier Mateusz Morawiecki.
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zgodnie z zapowiedziami oświadczył na czwartkowym spotkaniu z brytyjską premier Theresą May w Brukseli, że UE27 nie otworzy porozumienia o brexicie. Wyraził jednak gotowość do pracy nad deklaracją polityczną.
Brytyjski dziennik "Telegraph" podał w środę, że niektórzy członkowie rządu Theresy May mieli w ostatnich dniach rozmawiać o planach opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej o osiem tygodni, do drugiej połowy maja.
Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator KE ds. brexitu Michel Barnier.