• Theresa May
  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w czwartek rządowy projekt uchwały udzielającej premier Theresie May poparcia dla "jej podejścia do wyjścia z Unii Europejskiej" i "odnotowującej trwające dyskusje między Wielką Brytanią a UE ws. backstopu dla Irlandii Północnej".
 • Brexit
  "Brytyjski parlament nie ma prawa przejmować kontroli nad brexitem" - oświadczył minister handlu Liam Fox. Według doniesień prasy ponadpartyjna grupa posłów próbuje doprowadzić do wydłużenia brexitu i uniknięcia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez umowy.
 • Brexit, zdjęcie ilustracyjne
  Niemieckie media obszernie relacjonują w czwartek głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin. Zauważają, że premier Theresa May utrzymała się na stanowisku, ale podkreślają, że w Londynie panuje polityczny chaos, a w sprawie brexitu panuje niepewność.
 • Brexit
  Brytyjska Izba Gmin zagłosowała we wtorek wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów). Ostre komentarze redakcyjne apelujące do posłów o uszanowanie różnie rozumianych zobowiązań z referendum z 2016 r. publikowały we wtorek brytyjskie gazety, podzielone w sprawie głosowania nad warunkami wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Theresa May
  Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w poniedziałek, że rząd planuje ponownie rozpocząć debatę nad projektem umowy regulującej wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w drugim tygodniu stycznia, a głosowanie odbędzie się tydzień później.
 • brexit
  Brytyjskie gazety "Sunday Times" i "Mail on Sunday" podały w niedzielę, że zastępca premier Theresy May David Lidington i szef jej kancelarii Gavin Barwell prowadzili tajne konsultacje na temat drugiego referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.
 • Budynek parlamentu, Bruksela
  W czwartek po południu rozpoczął się w Brukseli unijny szczyt, który ma przynieść odpowiedź UE na wątpliwości Londynu w sprawie Brexitu. Brytyjska premier Theresa May ma przekazać unijnym przywódcom, jakich dodatkowych gwarancji oczekuje od Brukseli.
 • Jean-Claude Juncker
  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapowiedział, że jeszcze we wtorek spotka się z premier Wielkiej Brytanii Theresą May, by rozmawiać na temat Brexitu. Zapewnił, że nie będzie renegocjacji umowy o warunkach wyjścia jej kraju z UE.
 • Theresa May
  Brytyjska premier Theresa May potwierdziła w poniedziałek, że rząd zdecydował o przełożeniu planowanego na wtorek głosowania nad projektem umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zapowiedziała próbę dalszych dyskusji na ten temat ze Wspólnotą.
 • Mateusz Morawiecki
  Premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu niedzielnego szczytu UE ws. Brexitu w Brukseli powiedział, że umowa dotycząca wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zabezpiecza prawa Polaków na Wyspach.