• Barack Obama jest zadowolony z porozumienia z Rosją w sprawie syryjskiej broni chemicznej. Amerykański przywódca ostrzega jednak Asada, że jeśli syryjski dyktator będzie grał na zwłokę, to siły USA uderzą.
  • Barack Obama zwrócił się do Kongresu o przesunięcie terminu głosowania w sprawie ataku na Syrię. W telewizyjnym orędziu prezydent USA wyjaśnił, że chce dać czas na działania dyplomatyczne. Podkreślał jednak, że rząd Baszara al-Asada powinien ponieść konsekwencje swoich działań.
  • Władimir Putin zasygnalizował możliwość poparcia przez Rosję interwencji w Syrii. Podkreślił jednak, że głos jego kraju w sprawie rezolucji ONZ zależy od wskazania bezspornych dowodów na to, że siły Baszara al-Asada użyły broni chemicznej.
  • Amerykański lotniskowiec "Nimitz"
    Kiedy dojdzie do interwencji? Na razie Amerykanie wzmacniają flotę u wybrzeży Syrii. W ostatnich dniach pojawiło się tam pięć jednostek, dziś amerykańska marynarka wojenna informuje o kolejnych pięciu, kierujących się w stronę Morza Czerwonego.
  • Prezydent USA Barack Obama
    Prezydent USA Barack Obama potępił groźby Baszara el-Asada dotyczące użycia broni biologicznej. Jeśli prezydent Syrii posunie się do takiego kroku, "zostanie za to obarczony winą przez społeczność międzynarodową" - powiedział amerykański przywódca.