• The Weeknd miał aż siedem nominacji do Grammy. Skończyło się na dwóch...
  Niewielkie koncerty, wspomnienia o muzykach, którzy odeszli w ostatnim czasie i statuetki dla Taylor Swift, Kendricka Lamara oraz grupy Alabama Shakes – tak wyglądała 58. ceremonia rozdania muzycznych nagród Grammy, która w nocy odbyła się w Los Angeles. Choć można jeszcze dodać wpadkę podczas występu Adele i gitarę rzuconą przez Justina Biebera.
 • Lady Gaga – zdaniem komentatorów – wygrała Super Bowl
  Lady Gaga dostąpiła zaszczytu wykonania hymnu Stanów Zjednoczonych na jubileuszowym 50. finale ligi NFL.
 • Lady Gaga zaśpiewa amerykański hymn na Super Bowl
  Lady Gaga dołączyła do grona artystów, którzy uświetnią finałowy mecz Super Bowl.
 • Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2014:
  Jak się zarabia wielkie pieniądze w branży muzycznej? Na publikacji nagrań i ich sprzedaży oraz kontraktach reklamowych, ale też na wcale nie artystycznych biznesach – ciuchach, kosmetykach czy szampanie (jak ostatnio Jay Z). Jest jeszcze inny, stary i sprawdzony sposób. Muzycy (przede wszystkim przedstawiciele starszego pokolenia, lecz nie tylko) wysokie wpływy zawdzięczają również dochodowym trasom koncertowym.
 • 1. Adele
  Rankingi i listy przebojów to specjalność magazynu "Billboard". Każdego roku prestiżowy magazyn podsumowuje wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy w świecie muzyki. Amerykanie przygotowali kilkadziesiąt różnych zestawień, a wśród nich to najważniejsze – listę artystów roku 2011. Oto najjaśniej nam świecące gwiazdy muzyki według "Billboardu".
 • "Gag gospodarzem Video Music Awards"
  Przedstawiciele stacji telewizyjnej MTV potwierdzili, że Lady Gaga otworzy tegoroczną galę wręczenia nagród MTV Video Music Awards. Wciąż nie wiadomo jednak, kto będzie gospodarzem tej uroczystości.
 • Eminem musiał zadowolić się jedynie dwiema statuetkami, które otrzymał za Najlepsze Wykonanie Solo - Rap (utwór "Not Afraid"), oraz Album Roku - Rap (za płytę "Recovery")
  Muzyczne Oscary rozdano po raz 53. Przedstawiamy laureatów najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie muzyki. Grammy 2011 powędrowały do...