W Warszawie ruszyły przygotowania do rozbiórki "architektonicznego gargamela". Do Czarnego Kota przyjechał wykonawca z urzędnikami. Jak podaje serwis tvn24.pl w asyście służb weszli na teren hotelu.
Najpierw były eksperymenty z konstrukcjami zagranicznymi, potem polscy
inżynierowie zakasali rękawy i opracowali polska technologię budowy
domów z wielkiej płyty. I tak to się wszystko zaczęło. Dziś w domach z bloku żyje ok. 12 mln osób.
Co trzeci Polak mieszka w budynku ogrzewanym węglem. W poprzednim sezonie grzewczym koszty zaopatrzenia w ten surowiec wzrosły ok. 6,5 proc.; w obecnym sezonie może to być ok. 11,5 proc. - prognozują użytkownicy węgla, ankietowani przez firmę Kantar TNS.
O tym, co dzieje się w nieczynnych kościołach w m.in.
Czechach, USA i Holandii rozmawiają uczestnicy rozpoczynającej się w
Watykanie konferencji "Bóg już tutaj nie mieszka". Jaki jest
najbardziej drastyczny przykład?
Pałac Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza - to najważniejszy z symboli nieodbudowanej Warszawy. Jego rekonstrukcja byłaby nie tylko odtworzeniem pięknego zabytku, ale przede wszystkim zamknięciem ramy urbanistycznej w najważniejszym dla tożsamości narodowej i kulturowej Polaków miejscu stolicy.
Od następnego posiedzenia Sejmu zaplanowanego na 21-23 listopada, prace komisji sejmowych będą odbywały się także w nowym budynku, który powstał u zbiegu ulic Wiejskiej i Pięknej - naprzeciw kompleksu parlamentarnego. W gmachu jest m.in. siedem sal komisyjnych oraz pomieszczenia do pracy dla posłów.
Niemal 9 mln zł żąda prezydent Warszawy od Federacji Rosyjskiej za bezumowne korzystanie w latach 2009-2015 z budynku użytkowanego przez ambasadę Rosji przy ul. Bobrowieckiej 2b. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył ten proces bezterminowo.
Uzdatniona woda po raz pierwszy popłynęła stąd blisko 130 lat temu. Teraz lindleyowskie Filtry Warszawskie, na co dzień niedostępne dla zwiedzających - redakcja Dziennik.pl weszła do środka - wpisano na listę Pomników Historii. Obok m.in. rezerwatu archeologicznego w Biskupinie czy np. Starego Miasta w Krakowie.
Zmiany w kodeksie karnym, prawie budowlanym, ale też ulgi podatkowe dla
właścicieli budynków - Pogromcy Bazgrołów z Krakowa domagają się zmian w
przepisach, aby móc skuteczniej walczyć z nielegalnymi napisami
pojawiającymi na fasadach budynków.