• Ulewny deszcz
  Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu słabych wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z północnego zachodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać
 • Upał
  IMGW w orientacyjnej prognozie zagrożeń na najbliższe 3 dni przewiduje wystąpienie od poniedziałku do środy upałów w niemal całym kraju oraz w niektórych miejscach burz z gradem. W poniedziałek upały przewidywane są na zachodzie, w centrum oraz na południu kraju, od wtorku upały obejmą cały kraj.
 • Mapa Polski
  Sobota będzie dniem słonecznym, tylko na Pomorzu i Wybrzeżu po południu więcej chmur. W rejonie zatoki Pomorskiej możliwe będą burze. 27 st. na Wybrzeżu, 31 w centrum kraju do 33 na południowym zachodzie. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny.
 • Poznań
  Strażacy wyjeżdżali na interwencje ponad 5800 razy - powiedział w TVP Info Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Najcięższa sytuacja jest w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Silny wiatr zerwał dachy z 780 budynków.
 • Na poznańskim osiedlu Winiary przy ulicy generała Maczka kilka drzew przewróciło się na zaparkowane tam samochody
   Blisko 6 tysięcy interwencji strażaków po wczorajszych nawałnicach. Przez niemal całą Polskę przeszła fala gwałtownych burz. Zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych.
 • Zalana trasa S86 na Śląsku
  W dzień upał, a po południu bardzo silne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed dynamiczną i niebezpieczną pogodą. Synoptycy nie wykluczają, że miejscami mogą pojawić się nawet trąby powietrzne.
 • Wraca ocieplenie, ale na krótko
  Najbliższe dni przyniosą ocieplenie. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - temperatura powietrza będzie się z dnia na dzień zwiększać, ale do końca tygodnia pojawią się też pewnie gwałtowne opady.
 • Burze z piorunami
  Zmienia się pogoda - skończyły się upały, zaczynają się burze. Eksperci radzą, jak uniknąć zagrożenia w czasie gwałtownych wyładowań.
 • Upalne popołudnie, wieczorem i w nocy burze. Taka pogodę na najbliższy czas przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Strażacy wypompowują wodę
  Synoptycy po południu przewidują burze z gradem. Największych opadów mogą spodziewać się mieszkańcy województw śląskiego i mazowieckiego. Burze pojawią się też na Pomorzu i Pojezierzu Wielkopolskim. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz wojewodowie na bieżąco monitorują sytuację meteorologiczną i hydrologiczną w kraju.