• Burza
   Piętnaście rannych osób, w tym jedna ciężko, setki powalonych drzew i chaos na kolei. To bilans wieczornej nawałnicy z trąbą powietrzną, która przeszła wieczorem nad Florencją.
 • W wyniku nawałnic jakie przeszły nad Francją rannych zostało kilkadziesiąt osób. Ponad sto tysięcy gospodarstw nie ma prądu. Meteorolodzy zapowiadają, że burze będą dzisiaj występowały w większej części kraju, przede wszystkim na południu.
 • Wagon kolejowy - zdjęcie ilustracyjne
  Pomorscy strażacy nadal usuwają skutki trąby powietrznej, która przeszła nad regionem w sobotę po południu. Służbom kolejowym udało się usunąć z torów w Smętowie Granicznym powalony na nie silos.
 • Trąba powietrzna
  Trąby powietrzne występujące obecnie w Polsce nie są niczym wyjątkowym, bo w naszym klimacie występują od zawsze - uważa klimatolog dr hab. Halina Lorenc z IMiGW. Zaznaczyła jednak, że w ostatnich 10 latach w Polsce klimatolodzy obserwują częstsze ich występowanie.
 • Trąba powietrzna
  Sześć osób zostało poszkodowanych wskutek trąby powietrznej, która przeszła w sobotę nad powiatami świeckim i tucholskim w woj. kujawsko-pomorskim - wynika z ostatnich raportów.
 • Synoptycy ostrzegają przed nawałnicami
  Patrząc na poranek w Warszawie, aż trudno uwierzyć w zapowiedzi synoptyków. A ci ostrzegają: nad Polską przejdą dziś potężne nawałnice z ulewami i gradem. Miejscami mogą tworzyć się nawet trąby powietrzne.
 • Potężne zniszczenia po przejściu trąb powietrznych. Petrykozy w powiecie opoczyńskim
  Zerwane dachy, uszkodzone budynki, powalone drzewa oraz zalane piwnice - to efekt burz z silnym wiatrem i ulewami, które przeszły nad powiatem opoczyńskim (Łódzkie). Najbardziej ucierpiały gminy: Białaczów, Żarnów, Paradyż i część gminy Opoczno. Na miejsce przyjechał premier Donald Tusk.
 • Trąba powietrzna
  Wieczorem i najbliższej nocy w województwie lubuskim przewidywane są burze z opadami deszczu, porywistym wiatrem, a nawet trąbami powietrznymi - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie.