• Ulewny deszcz
  Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu słabych wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z północnego zachodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać
 • Silny wiatr
  Silny wiatr i burza, jakie przeszły w niedzielę w okolicach Przemyśla, spowodowały zawalenie się sceny na festynie z okazji Święta Pieroga w pobliskim Ostrowie. Po wypadku odwołany został koncert zespołu Lombard, a festyn zakończono.
 • Burza nad miastem
  W sobotę po południu i w nocy ponownie mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem i silnymi porywami wiatru; możliwe są też trąby powietrzne - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie gwałtowne burze spodziewane są na zachodzie i północnym zachodzie Polski.
 • Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia 1. stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego w związku z prognozowanymi burzami. W Lubuskiem, Wielkopolskiem i Łódzkiem mogą też wystąpić opady gradu.
 • Mapa Polski
  We wtorek prawie w całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwe są opady gradu. Temperatura od 25 stopni nad morzem do 26-29 stopni na przeważającym obszarze kraju i 32 stopni na Podkarpaciu.
 • Ulewa nad Warszawą
  Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne; wichury połamały tysiące drzew, wiele dróg jest zablokowanych - to bilans wichur i burz, które w piątek przechodzą na Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na Mazowszu, w warmińsko-mazurskim w kilku miejscach wstrzymano ruch kolejowy.
 • Burza
  Niekorzystne zjawiska atmosferyczne, jak burza czy porywisty wiatr, mogą się przyczynić do sporych zniszczeń. Jeśli nie zdecydujemy się ubezpieczyć naszej nieruchomości czy sprzętu od tego rodzaju ryzyk, będziemy musieli wówczas płacić za straty z własnej kieszeni. Tymczasem odpowiednia ochrona kosztuje naprawdę niewiele.
 • Powalone drzewo
  Silny wiatr nad powiatem rzeszowskim na Podkarpaciu uszkodził 17 dachów na domach i budynkach gospodarczych. "Strażacy pomagają zabezpieczyć zabudowania"- poinformował młodszy brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
 • Burza
  Uwaga na burze z gradem nad Polską. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na dziś dla większości obszaru naszego kraju.
 • Kalendarz
  To będzie słoneczny i chwilami upalny, długi weekend - zapowiadają synoptycy. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w ciągu czterech najbliższych dni możemy liczyć na ładną pogodę. Jednak temperatura będzie bardzo zróżnicowana.