• Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia 1. stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego w związku z prognozowanymi burzami. W Lubuskiem, Wielkopolskiem i Łódzkiem mogą też wystąpić opady gradu.
 • Mapa Polski
  We wtorek prawie w całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwe są opady gradu. Temperatura od 25 stopni nad morzem do 26-29 stopni na przeważającym obszarze kraju i 32 stopni na Podkarpaciu.
 • Ulewa nad Warszawą
  Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne; wichury połamały tysiące drzew, wiele dróg jest zablokowanych - to bilans wichur i burz, które w piątek przechodzą na Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na Mazowszu, w warmińsko-mazurskim w kilku miejscach wstrzymano ruch kolejowy.
 • Burza
  Niekorzystne zjawiska atmosferyczne, jak burza czy porywisty wiatr, mogą się przyczynić do sporych zniszczeń. Jeśli nie zdecydujemy się ubezpieczyć naszej nieruchomości czy sprzętu od tego rodzaju ryzyk, będziemy musieli wówczas płacić za straty z własnej kieszeni. Tymczasem odpowiednia ochrona kosztuje naprawdę niewiele.
 • Powalone drzewo
  Silny wiatr nad powiatem rzeszowskim na Podkarpaciu uszkodził 17 dachów na domach i budynkach gospodarczych. "Strażacy pomagają zabezpieczyć zabudowania"- poinformował młodszy brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
 • Burza
  Uwaga na burze z gradem nad Polską. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na dziś dla większości obszaru naszego kraju.
 • Kalendarz
  To będzie słoneczny i chwilami upalny, długi weekend - zapowiadają synoptycy. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w ciągu czterech najbliższych dni możemy liczyć na ładną pogodę. Jednak temperatura będzie bardzo zróżnicowana.
 • Burza
  Pogoda nie będzie nas rozpieszczać - ostrzegają synoptycy. Zdaniem ekspertów IMGW, grożą nam burze, bardzo intensywne deszcze i silny wiatr.
 • Niebo z chmurami
  Lato w pełni, lato wszędzie. Dziś będzie duszno, upalnie i burzowo niemal w całej Polsce, oprócz północnego wschodu. Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Maria Waliniowska ostrzega, że burze mogą być gwałtowne.
 • Burza, zdjęcie ilustracyjne
  Polska jeszcze dzisiaj będzie w zasięgu napływającego z południa upalnego i bardzo wilgotnego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. "Trzeba uważać na burze" - mówi IAR Anna Nemec - synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.