• Ulewa nad Warszawą
  Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne; wichury połamały tysiące drzew, wiele dróg jest zablokowanych - to bilans wichur i burz, które w piątek przechodzą na Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie na Mazowszu, w warmińsko-mazurskim w kilku miejscach wstrzymano ruch kolejowy.
 • Powalone drzewo
  Silny wiatr nad powiatem rzeszowskim na Podkarpaciu uszkodził 17 dachów na domach i budynkach gospodarczych. "Strażacy pomagają zabezpieczyć zabudowania"- poinformował młodszy brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
 • Burza
  Uwaga na burze z gradem nad Polską. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na dziś dla większości obszaru naszego kraju.
 • Premier Ewa Kopacz i zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Gustaw Mikołajczyk podczas spotkania z przedstawicielami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  Niezależnie od tego, czy ktoś jest, czy nie jest ubezpieczony, otrzyma pomoc od państwa. Zapewniła o tym Ewa Kopacz po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołanym w związku z wczorajszymi nawałnicami.
 • Burza z piorunami nad stacją benzynową przy drodze krajowej nr 92 w Brzeźnie k. Nekli
  Wczorajszej nocy niemal w całej Polsce wystąpiły gwałtowne burze. Towarzyszący im silny wiatr spowodował liczne zniszczenia. Trwa usuwanie szkód.
 • W wyniku nawałnic jakie przeszły nad Francją rannych zostało kilkadziesiąt osób. Ponad sto tysięcy gospodarstw nie ma prądu. Meteorolodzy zapowiadają, że burze będą dzisiaj występowały w większej części kraju, przede wszystkim na południu.
 • Pozrywane linie energetyczne, powalone drzewa, zalane piwnice. Tak wygląda dziś wiele obszarów Polski, nad którymi wczoraj późnym wieczorem i w nocy przeszły burze, silne wichury i gradobicie. Najbardziej ucierpiały województwa wielkopolskie, łódzkie, małopolskie i świętokrzyskie.