• Minister środowiska Jan Szyszko
  Usuwanie drewna zniszczonego w nawałnicach potrwa 2-3 lata - ocenił w czwartek w Radio Maryja minister środowiska Jan Szyszko.
 • Premier Beata Szydło
  Premier Beata Szydło jest już na Pomorzu. Minister obrony zdecydował się oddelegować do pomocy poszkodowanym wojsko. Wciąż prawie 17,5 tys. odbiorców nie ma prądu, wyłączonych jest prawie 500 stacji transformatorowych średniego napięcia. Miejscowi twierdzą, że o wsparcie wojska prosili jeszcze w piątek. Wówczas jednak MON miał odmówić.
 • Zniszczony przez nawałnicę las w Suszku
  Pięć osób zginęło w czasie nawałnic, jakie w weekend przeszły nad Pomorzem. Najgłośniej jest o tragedii, która rozegrała się w Suszku - tam burza odcięła od świata uczestników obozu harcerskiego. Dwie nastolatki zginęły, wiele osób zostało rannych. Gdy wiatr ustał, widać pełnię zniszczeń i siłę kataklizmu.
 • Skutki nawałnicy, która przeszła nad Łodzią
  W wyniku burz w całym kraju około 176 tys. odbiorców energii elektrycznej pozbawionych jest dostaw energii, z czego 136 tys. w woj. łódzkim, 16,8 tys. w wielkopolskim, 12 tys. w śląskim, 6 tys. w dolnośląskim, 5 tys.w opolskim - powiedział w czwartek rzecznik prasowy PSP Paweł Frątczak.
 • Burza z piorunami nad stacją benzynową przy drodze krajowej nr 92 w Brzeźnie k. Nekli
  Wczorajszej nocy niemal w całej Polsce wystąpiły gwałtowne burze. Towarzyszący im silny wiatr spowodował liczne zniszczenia. Trwa usuwanie szkód.
 • Straż pożarna - zdjęcie ilustracyjne
  Po wczorajszych burzach, które przeszły nad Polską strażacy mieli pełne ręce roboty. W sumie tej nocy interweniowali 700 razy. Wyjeżdżali by usuwać powalone drzewa, wypompowywać wodę a także pomóc zabezpieczać uszkodzenia dachów.
 • Gradobicie
  Powalone przez silny wiatr drzewa, które zablokowały drogi, oraz zerwane dachy to skutki gwałtownych burz i gradobicia, jakie przeszły nad woj. warmińsko-mazurskim. Najpoważniejsze straty wyrządziło gradobicie w Ruskiej Wsi koło Mrągowa. Grad wielkości kurzych jaj zniszczył dachy 30 domów. Niebezpiecznie było także w innych regionach kraju.
 • Trąba powietrzna
  Trąby powietrzne występujące obecnie w Polsce nie są niczym wyjątkowym, bo w naszym klimacie występują od zawsze - uważa klimatolog dr hab. Halina Lorenc z IMiGW. Zaznaczyła jednak, że w ostatnich 10 latach w Polsce klimatolodzy obserwują częstsze ich występowanie.
 • Trąba powietrzna
  Sześć osób zostało poszkodowanych wskutek trąby powietrznej, która przeszła w sobotę nad powiatami świeckim i tucholskim w woj. kujawsko-pomorskim - wynika z ostatnich raportów.