• "Być jak Kazimierz Deyna" – dojrzewanie chłopca w cieniu miłości i nienawiści do piłki nożnej
  Debiut Anny Wieczur-Bluszcz "Być jak Kazimierz Deyna" to udane kino środka, którego tak w Polsce brakuje.
 • "Być jak Kazimierz Deyna" – polska komedia roku?
  Debiut Anny Wieczur-Bluszcz to udane kino środka, którego tak w Polsce brakuje – pisze o "Być jak Kazimierz Deyna" Łukasz Maciejewski. Z niepojętych powodów film Wieczur-Bluszcz dosyć długo leżał u dystrybutorów na półce rezerwowej. Jedna z niewielu propozycji ze znaczącym potencjałem komercyjnym od wielu miesięcy była pokazywana na różnych festiwalach, ale dopiero teraz trafia do kin.
 • "Być jak Kazimierz Deyna" w kinach od 1 marca
  Fabularny debiut Anny Wieczór-Bluszcz to adaptacja noweli Radosława Paczochy "Być jak Kazimierz Deyna". Jego bohaterem jest Kazik, który rodzi się w pamiętnym dniu 1977 roku, gdy Deyna w meczu z Portugalią strzelił gola. Jego ojciec jest przekonany, że to znak. Wierzy, że mały Kazik będzie kiedyś gwiazdą polskiej piłki tak, jak... Kazimierz Deyna. W kinach od 1 marca.
 • "Być jak Kazimierz Deyna"... każdy by chciał
  Jedną z najpiękniejszych chwil dla polskich kibiców był gol Kazimierza Deyny w meczu z Portugalią w 1977 roku. 1 marca na ekrany kin wejdzie film uwieczniający tego słynnego piłkarza – "Być jak Kazimierz Deyna". W rolach głównych wystąpili m.in. Jerzy Trela i Gabriela Muskała.