• Toyota Century Convertible
  Nowy cesarz Japonii, Naruhito będzie koronowany 22 października. Z tej okazji konieczny był wyjątkowy samochód. Służby prasowe dworu cesarskiego poinformowały, że do wyboru przedstawiono auta oferowane przez pięć koncernów. Na wysokości zadania stanęła Toyota...
 • Cesarz Naruhito otworzy igrzyska
  Nowy władca Japonii Naruhito, który 1 maja wstąpił na tron po abdykacji swojego ojca Akihito, będzie kontynuował tradycje olimpijskie rodziny cesarskiej i otworzy igrzyska w Tokio w 2020 roku. Wypowie znaną formułę, podobnie jak czynili to jego ojciec i dziadek.
 • Abdykacja cesarza
  Cesarz Japonii Akihito rozpoczął we wtorek rytualne uroczystości związane ze swoją abdykacją od modlitwy do szintoistycznej bogini słońca. Po południu wygłosi pożegnalne przemówienie, a w środę na Chryzantemowym Tronie zastąpi go jego najstarszy syn Naruhito.
 • Abdykujący cesarz Akihito z cesarzową Michiko
  Japońska policja prowadzi śledztwo w sprawie dwóch noży, które znaleziono w klasie 12-letniego księcia Hisahito, wnuka cesarza Akihito - podają w sobotę lokalne media. Nagrania z monitoringu ukazują wchodzącego do szkoły mężczyznę, którego tożsamość jest sprawdzana.
 • Cesarz Japonii Akihito
  Cesarz Japonii Akihito zasygnalizował w poniedziałek w orędziu telewizyjnym, że ze względu na stan zdrowia gotów byłby do abdykacji - pisze agencja Kyodo. Nie użył jednak tego słowa, bowiem ustąpienia monarchy z tronu nie przewiduje konstytucja Japonii.
 • Flaga Japonii
  Cesarz Japonii Akihito ma w poniedziałek po południu zwrócić się z nagranym wcześniej orędziem do narodu - podały w czwartek japońskie media, które w lipcu informowały, że 82-letni monarcha rozważa abdykację.
 • Cesarz Akihito i cesarzowa Michiko
  Cesarz Japonii, 82-letni Akihito, wyraził chęć abdykacji i odejścia na emeryturę w najbliższych latach - poinformował w środę japońska telewizja NHK. Byłby to krok bezprecedensowy od 200 lat.
 • Para prezydencka w Japonii
  Para prezydencka na audiencji u japońskiej pary cesarskiej. Bronisław Komorowski z małżonką po przylocie do Tokio zostali przyjęci przez cesarza Akihito i cesarzową Michiko
 • Para prezydencka w Japonii
  Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką rozpoczęli oficjalną dwudniową wizytę w Japonii. W planach są m.in. rozmowa z premierem Shinzo Abe oraz audiencja u cesarza Akihito. Tematami rozmów głowy państwa będą sytuacja na wschodniej Ukrainie, zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego i współpraca obronna. Będzie też mowa o sprawach gospodarczych - zniesieniu japońskiego embarga na polską wieprzowinę, pozyskaniu czystych technologii dla elektrowni węglowych oraz o współpracy naukowej.
 • Premier jest zapatrzony w takie rzymskie doświadczenia - mówiła była minister Jolanta Fedak. Jej zdaniem  szanse na przejęcie władzy w PO, będzie miał ktoś, kto wcześniej nie ujawnił swoich aspiracji.