• Kim Dzong Un z małżonką
  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un przybył we wtorek do Chin na zaproszenie prezydenta tego kraju Xi Jinpinga - poinformowały we wtorek północnokoreańska agencja prasowa KCNA i chińska agencja Xinhua. Będzie to już czwarte spotkanie obu przywódców,
 • Wizyta Kim Dzong Una w Chinach
  Nieoficjalna wizyta Kima w Chinach trwała od niedzieli do środy. Chińskie władze do samego końca starały się utrzymać ją w tajemnicy i dopiero w środę ogłosiły, że przywódca Korei Płn. przebywał w Pekinie. Jeszcze we wtorek rzeczniczka chińskiego MSZ mówiła, że nie posiada żadnych informacji na ten temat. Kim Dzong Un i Xi Jinping spotkali się w pekińskim kompleksie rządowym Diaoyutai, gdzie wciąż stoi posadzone przez Kim Ir Sena drzewo. W Chinach Kimowi towarzyszyła jego żona Ri Sol Dziu.
 • Beata Szydło w Chinach
  Polska jest postrzegana w Chinach jako brama, która może prowadzić do współpracy z Unią Europejską - powiedziała w piątek w Pekinie premier Beata Szydło. Pojawiły się bardzo konkretne propozycje na temat tego, co możemy wspólnie zrobić - dodała.
 • Andrzej Duda i Xi Jinping
  Szereg międzyrządowych porozumień ws. inwestycji infrastrukturalnych, m.in. chińskiego projektu "Jedwabnego Szlaku", wymiany handlowej oraz współpracy naukowej i kulturalnej - są wśród efektów zakończonej we wtorek wizyty w Polsce przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.
 • Andrzej Duda i Xi Jinping
  Mam nadzieję, że Polska stanie się bramą do Europy dla Chin, przede wszystkim pod względem gospodarczym, że będą realizowane wspólne inwestycje - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem.
 • Xi Jinping i Milosz Zeman
  Prezydent Chin Xi Jinping rozpoczął w poniedziałek trzydniową wizytę w Czechach, jako pierwszy przywódca Państwa Środka od ponad 50 lat, by promować handel między obu krajami. Wizyta i towarzyszące jej huczne przyjęcie są krytykowane przez opozycję i aktywistów.
 • Andrzej Duda na Wielkim Murze Chińskim
  Nieoczekiwane trudności napotkał prezydent Andrzej Duda w czasie wizyty na Wielkim Murze Chińskim. Spacer po oblodzonej budowli niemal zakończył się upadkiem. Zobacz zdjęcia i wideo.
 • Prezydent RP Andrzej Duda
  Polska stawia na intensyfikację współpracy gospodarczej z Chinami. Chce do tego wykorzystać chińską koncepcję nowego Jedwabnego Szlaku, a także członkostwo naszego kraju w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB).
 • Prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju
  Polska jest największym partnerem handlowym Chin w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2014 roku obroty między naszymi krajami wzrosły o 16 %. Wciąż jednak utrzymuje się niekorzystne dla naszego kraju saldo wymiany handlowej z Chinami. O możliwościach poprawy tego wyniku w Szanghaju na Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, mają dziś rozmawiać polscy biznesmeni.
 • Do Gdyni zawinęły chiński niszczyciel rakietowy "Jinan", fregata rakietowa "Yiyang" oraz zaopatrzeniowy "Qiandaohu"
  Takiej wizyty w historii Polski jeszcze nie było. Trzy chińskie okręty wojenne wpłynęły do portu w Gdyni. Niszczyciel rakietowy, fregata rakietowa i jednostka zaopatrzeniowa zostały powitane przez tłum mieszkających w Polsce Chińczyków. Przy okazji szykuje się niezła gratka dla miłośników okrętów wojennych. W weekend będzie można je zwiedzić.