• Hong Chau i Matt Damon
  Alexander Payne, czołowy humanista kina amerykańskiego, niespodziewanie opuszcza bezdroża i wchodzi na terytorium fantastyki. Nadal jednak interesuje go przede wszystkim człowiek.
 • "Tarzan: Legenda" – historia inna od tych, które już znamy
  Tarzan wrócił w dobrym stylu. David Yates dopisał ciąg dalszy do jego historii. Z drugiej strony jednak opowiedział ją na nowo. Inaczej.
 • Daniel Craig Bondem po raz czwarty, a może ostatni
  Daniel Craig gra Bonda po raz czwarty i wreszcie przyszła pora, by spotkał się ze swoim arcywrogiem, Ernstem Stavro Blofeldem, szefem organizacji przestępczej Spectre.
 • "Spectre" zgrabnie łączy bondowską brawurę z całkiem poważnymi tematami
  "Spectre" to błyskotliwie zrealizowane widowisko, któremu jednak brakuje ekstrawagancji dawnych filmów o Jamesie Bondzie.
 • Christoph Waltz i Daniel Craig podczas spotkania z dziennikarzami
  Dzień przed oficjalną premierą nowego Bonda, gwiazdy "Spectre" spotkały się z dziennikarzami. Pokazano też po raz pierwszy sam film. Recenzje są bardzo dobre.
 • "Django" – wzorcowe kino popularne XXI wieku
  Zemsta jest motywem działania większości bohaterów filmów Quentina Tarantino. Mścił się Butch w "Pulp Fiction", mściła się Panna Młoda w "Kill Bill", mściły się dziewczyny w "Death Proof". Prywatna wendeta to jednak za mało – Tarantino na swój własny sposób rozlicza się z historią. Ale tym razem – przynajmniej w Stanach – wywołał burzę.
 • Jamie Foxx i Kerry Washington w filmie "Django"
  "Django", podobnie jak inne dzieła Quentina Tarantino, to prawdziwy skarb dla poszukiwaczy filmowych zagadek, odniesień, metatekstów. Ale to przede wszystkim wzorcowe kino popularne XXI wieku. Z pozoru kulturowy śmietnik, a jednak zaaranżowany z niebywałą precyzją i inteligencją, fenomenalnie zagrany, zabawny i mądry jednocześnie.