• Pele
  Uważany za najlepszego piłkarza w historii Brazylijczyk Pele nie zapali olimpijskiego znicza podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro. "Moje zdrowie nie pozwala mi w tym momencie na wzięcie udziału w wydarzeniu" - napisał w oświadczeniu.
 • Papież Franciszek
  W dniu inauguracji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro papież Franciszek pozdrowił ich uczestników. Wiadomość ukazała się w piątek na Twitterze.
 • Rio 2016
  Długa kolejka i kilka godzin czekania - na to muszą być przygotowani kibice, którzy za pośrednictwem firmy CoSport kupili z redystrybucji bilety na igrzyska w Rio de Janeiro i zdecydowali się na odbiór osobisty. Większość z nich reaguje wściekłością.
 • Rio 2016
  Pochodząca z Uzbekistanu 41-letnia Oksana Czusowitina, która jest najstarszą gimnastyczką sportową startującą w Rio de Janeiro, zamierza po igrzyskach zakończyć trwającą ponad ćwierć wieku karierę.
 • Złoty medal
  Ostatnie autentycznie złote medale olimpijskie wręczano w Sztokholmie w 1912 roku. Projektowane są specjalnie na każde igrzyska. Powinny mieć co najmniej 3 mm grubości i 60 mm średnicy. Te za pierwsze miejsca są obecne pokryte warstwą kruszcu o wadze 6 gramów, a za drugie wykonane są z 92,5-procentowego srebra.
 • Rio 2016
  Pięć połączonych ze sobą kółek olimpijskich (w kolorze niebieskim, czarnym, czerwonym - na górze i żółtym oraz zielonym - na dole), symbolizujących pięć kontynentów (Europę, Afrykę, Amerykę, Azję i Australię) - to pomysł twórcy nowożytnych igrzysk, francuskiego barona Pierre'a de Coubertina z 1914 roku. Według niego miały one "łączyć się ze sobą w przyjaźni". Przynajmniej jeden z tych kolorów obecny jest na fladze każdego państwa uczestniczącego w igrzyskach.
 • Szermierka
  36-letnia Alejandra Benítez to prawdziwy człowiek renesansu. Z wykształcenia jest dentystką, była pierwszą kobietą ministrem sportu w historii Wenezueli. Igrzyska w Rio de Janeiro będą dla niej czwartymi, po startach w Atenach, Pekinie i Londynie.
 • Anita Włodarczyk
  Trzynastu polskich sportowców, którzy znaleźli się w reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, w trakcie imprezy będzie obchodzić urodziny. Wśród nich m.in. rzucająca młotem rekordzistka globu Anita Włodarczyk oraz siatkarz Karol Kłos.
 • Flaga olimpijska
  Dziewięcioro sportowców z Kuwejtu, którzy uzyskali prawo startu w igrzyskach w Rio de Janeiro, będzie rywalizowało pod flagą olimpijską, a nie swojego kraju. Szwajcarski sąd odrzucił apelację Kuwejtu od decyzji MKOl o jego zawieszeniu w prawach członka.
 • Usain Bolt
  Rekordzista świata w biegu na 100 i 200 m Jamajczyk Usain Bolt, który przygotowuje się w Rio de Janeiro do startu w igrzyskach, trenował wspólnie z młodzieżą pochodząca z faweli Penha.