• Indie
  "Istnieje duże kulturowe przyzwolenie na dogadywanie się, pracę bez umowy, wręczanie pieniędzy pod stołem… A wszystko dlatego, że tak dużą wagę przywiązuje się do prywatnych relacji" - o pracy w Indiach w rozmowie z Dziennik.pl opowiada Tomasz Augustyniak, dziennikarz, od 2013 roku korespondent w Azji Południowej. Pracował dla kilku tamtejszych firm.
 • Afrykański król szuka przodka w polskim mieście
  Takiego listu nikt w tym mieście się nie podziewał. Do urzędu napisał władca jednego z afrykańskich królestw. Twierdzi, że jest potomkiem znanego podróżnika. A teraz chce odnaleźć ślady swego przodka.
 • Młoda supergwiazda ojcem? Pozew trafił do sądu
  Jedna z najbardziej rozpoznawalnych młodych gwiazd będzie tłumaczyć się przed sądem. Młoda Kalifornijka twierdzi, że ma z nim dziecko i złożyła pozew o alimenty.
 • Jezuici proponują rekolekcje na... Facebooku
  "Prawdopodobnie Pierwsze Rekolekcje dla Niewierzących" - taką nazwę nosi strona na Facebooku, na której od 20 marca jezuici będą zachęcać do wirtualnego spotkania wierzących i niewierzących.
 • Cimoszewicz poprowadzi muzyczną audycję w radiu
  Muzyczną audycję w Polskim Radiu Białystok poprowadzi w piątek były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Plany prezesa rozgłośni sięgają jednak dalej. Chce przed mikrofonem posadzić premiera Donalda Tuska, a nawet prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
 • Niedźwiedź zabity przez turystów trafił na wystawę
  Niedźwiadek, zabity przez turystów w 2007 roku w Tatrach, trafił we wtorek jako eksponat do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pracownicy TPN woleli by go nigdy nie dostać - twierdzą zgodnie.