• Złoty medal
  Ostatnie autentycznie złote medale olimpijskie wręczano w Sztokholmie w 1912 roku. Projektowane są specjalnie na każde igrzyska. Powinny mieć co najmniej 3 mm grubości i 60 mm średnicy. Te za pierwsze miejsca są obecne pokryte warstwą kruszcu o wadze 6 gramów, a za drugie wykonane są z 92,5-procentowego srebra.
 • Rio 2016
  Pięć połączonych ze sobą kółek olimpijskich (w kolorze niebieskim, czarnym, czerwonym - na górze i żółtym oraz zielonym - na dole), symbolizujących pięć kontynentów (Europę, Afrykę, Amerykę, Azję i Australię) - to pomysł twórcy nowożytnych igrzysk, francuskiego barona Pierre'a de Coubertina z 1914 roku. Według niego miały one "łączyć się ze sobą w przyjaźni". Przynajmniej jeden z tych kolorów obecny jest na fladze każdego państwa uczestniczącego w igrzyskach.
 • Usain Bolt
  Rekordzista świata w biegu na 100 i 200 m Jamajczyk Usain Bolt, który przygotowuje się w Rio de Janeiro do startu w igrzyskach, trenował wspólnie z młodzieżą pochodząca z faweli Penha.
 • Rio 2016
  Dwunastu polskich arbitrów, komisarzy i delegatów technicznych będzie czuwać nad przebiegiem sportowej rywalizacji igrzysk w Rio de Janeiro. W opinii większości z nich to nobilitacja, za którą idzie jednak wielka odpowiedzialność.