• Zageszczenie na fermach, fot. Andrzej Skowron
  Przepisy o ochronie zwierząt to fikcja, za ich złamanie mało kto ponosi karę. Ale też ludzi mało obchodzi, co czuje kurczak, którego zjedzą.
 • Lekarz
  Resort zdrowia planuje zmiany w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, które zagwarantują wszystkim chorym prawo do leczenia bólu – zapowiedział w czwartek wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Paulina Młynarska
  Matka Teresa z Kalkuty w niedzielę została uznana za świętą. Paulina Młynarska ma jednak ogromne wątpliwości co do tego, czy misjonarka faktycznie zasłużyła na to, by zaliczyć ją w poczet świętych.
 • Kroplówka
  "Ból leczy się na całym świecie, tymczasem w Polsce jest on leczony niedostatecznie" - tak uważa Agnieszka Olejnik szefowa fundacji "Chustka". Fundacja powstała po śmierci Joanny Sałygi, bohaterki nominowanego do Oscara dokumentu „Joanna".
 • Ból pleców
  Jak zapewnić ludziom zdrowie, mobilność i niezależność - na tym zastanawiają się międzynarodowi eksperci w obchodzonym 8 września Światowym Dniu Fizjoterapii. Jest obchodzony od 1996 roku.
 • Danuta Stenka, Kora, Maria Peszek
  Ostatnio polską opinią publiczną wstrząsnął bardzo osobisty wywiad Justyny Kowalczyk. Mistrzyni olimpijska wyznała w nim, że od dwóch lat cierpi z powodu depresji. I choć to wyznanie wymagało od sportsmenki ogromnej odwagi, nie była ona pierwszą osobą publiczną, która otwarcie opowiedziała o swoich zmaganiach z tą chorobą.
 • Castel Gandolfo papież Watykan ogrody
  Ojciec Święty Jan Paweł II rozważał rezygnację z powierzonej mu posługi. "Die Welt" powołuje się na wspomnienia wdowy po bliskim przyjacielu papieża. Ta przywołuje rozterki, jakie pod koniec pontyfikatu dręczyły polskiego papieża.
 • Rozstanie
  Z badań wynika, że kobiety i mężczyźni inaczej przeżywają rozstanie, jednak uciekają się do podobnych sposobów, żeby dojść do siebie. Co ciekawe, 25% więcej mężczyzn, niż kobiet przyznało, że cierpi po każdym rozstaniu, a nie tylko po związkach, w których byli „tak naprawdę zakochani”. Czy panowie są wrażliwsi? Ankietę przeprowadził portal partnerski portalu randkowego eDarling – Elitesingles*.
 • Piękno wymaga cierpienia?
  Silna alergia po zastosowaniu kosmetyku, groźne poparzenia słoneczne i urazy w butach na niebotycznych obcasach... Do jakich poświęceń gotowe są kobiety, by tylko wyglądać pięknie?
 • Największe morderczynie
  Seryjny morderca kojarzy się z brutalnym mężczyzną, jednak w każdym stuleciu w samej Europie pojawia się około sześciu seryjnych morderczyń. Okazje się, że kobiety są o wiele groźniejsze i trudniejsze do schwytania niż mordercy płci męskiej, a przeprowadzane przez nie egzekucje trwają dwukrotnie dłużej. Oto 8 najbardziej brutalnych famme fatale!