• Cytryna dobra na serce
  Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje ciśnienie krwi będzie na właściwym poziomie, powinieneś włączyć do diety dwie witaminy - C i E. Tak wynika z najnowszych badań.
 • Napój energetyzujący
  Niwelują zmęczenie, nie pozwalają zasnąć za kierownicą, dzięki nim łatwiej jest pracować w nocy, ale coś za coś. Najnowsze badania pokazują, że napoje energetyzujące mogą doprowadzić do poważnej choroby serca.
 • Owoc kiwi ciśnienie obniży
  Bogate w przeciwutleniacze oraz witaminę C i E owoce kiwi pomagają obniżyć wysokie ciśnienie, które jest jednym z czynników chorób serca - wynika z badań norweskich naukowców. W grupie spożywającej 3 owoce kiwi dziennie ciśnienie było średnio o 3,6 mmHg niższe.
 • Mniej jedzenia, więcej ruchu - to recepta na zdrowie
  W niedzielę po raz ósmy będzie obchodzony w Polsce Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu zaapelowało do Polaków o zdrowy i aktywny styl życia oraz o udział w badaniach profilaktycznych.
 • Jak minimalizować skutki udaru? Odpowiednią rehabilitacją
  Większość skutków udaru można zmniejszyć, jeżeli chory wcześnie trafi do szpitala, a następnie podejmie rehabilitację - mówili eksperci podczas konferencji "Życie po udarze bez niepełnosprawności".
 • Kłopoty z pamięcią mogą oznaczać poważną chorobę
  Zdarza ci się częściej niż zwykle zapomnieć o czymś ważnym? Nie lekceważ tego, tylko zbadaj serce. Naukowcy udowodnili, że problemy z sercem przekładają się na kłopoty z pamięcią.
 • Co rok średnia długość życia Polaków wydłuża się o 3 miesiące
  Interesujące odkrycie lekarzy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. I to takie, które może zmienić podręczniki medycyny. Do tej pory uważano bowiem, że wysokie ciśnienie krwi prowadzi do śmiertelnych chorób. Tymczasem polscy naukowcy ustalili, że osoby o wyższym ciśnieniu dożywają późnej starości.
 • Śpiew może obniżyć ciśnienie krwi skuteczniej niż medykamenty
  O tym, że śpiewać każdy może, wie już chyba każdy. Ale nie każdy wie o tym, kto powinien śpiewać. Tymczasem jak pokazują ostatnie badania, śpiew zalecany jest osobom cierpiącym na nadciśnienie. Dobrze sprawdzają się pieśni... religijne.