• Otyły mężczyzna u lekarza
  Aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Blisko 3,5 mln z nich nie wie, że zmaga się z chorobą, a tylko 2,7 mln jest skutecznie leczonych – informuje NFZ z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego, zachęcając do regularnego mierzenia ciśnienia.
 • Kobieta dotykająca nóg
  A po 70. roku życia cierpi z tego powodu prawie każda kobieta – powiedział chirurg dr Jarosław Rosochacki podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Sól
  Co jest groźniejsze w diecie: nadmiar cukru czy nadmiar soli? Na ten temat spierali się w ostatnich dniach, światowi naukowcy, którzy badają wpływ jedzenia na ciśnienie krwi. Debatę prowadzono na portalu specjalistycznego pisma „Open Heart” („Otwarte Serce”).
 • Schorzenia serca groźniejsze dla kobiet
  Choroby serca stanowią jedną z głównych przyczyn przedwczesnych śmierci wśród kobiet. Co robić, aby to zmienić? Amerykańscy naukowcy mają swoją propozycję.
 • Napój energetyzujący
  Niwelują zmęczenie, nie pozwalają zasnąć za kierownicą, dzięki nim łatwiej jest pracować w nocy, ale coś za coś. Najnowsze badania pokazują, że napoje energetyzujące mogą doprowadzić do poważnej choroby serca.
 • Nadciśnienie może skrócić życie o 16 lat
  Aż 30 procent z 11 milionów dorosłych Polaków cierpi na to schorzenie, ale o tym nie wie i się nie leczy. Tymczasem choroba może skrócić życie nawet o 16 lat. Chorobę wykazuje proste badanie, które można wykonać w domu.
 • Radość
  Jeśli nawet uważasz, że szczęście jest czymś tak nieokreślonym i ulotnym, że nie warto zawracać sobie nim głowy, teraz zmienisz zdanie. Dbanie o pogodę ducha i ćwiczenie optymizmu to bowiem całkiem wymierna inwestycja – w swoje własne zdrowie… Najnowsze badania sugerują, że poczucie szczęścia ochroni cię przed chorobami serca.
 • Mniej jedzenia, więcej ruchu - to recepta na zdrowie
  W niedzielę po raz ósmy będzie obchodzony w Polsce Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu zaapelowało do Polaków o zdrowy i aktywny styl życia oraz o udział w badaniach profilaktycznych.
 • Będzie mniej soli w słonych produktach?
  Brytyjscy producenci żywności obiecują sfinansować nowe badania, których wyniki pozwolą opracować sposoby redukcji poziomu soli w żywności. Do 2012 roku zawartość soli w przekąskach i produktach gotowych ma się zmniejszyć o 15 proc.
 • Kłopoty z pamięcią mogą oznaczać poważną chorobę
  Zdarza ci się częściej niż zwykle zapomnieć o czymś ważnym? Nie lekceważ tego, tylko zbadaj serce. Naukowcy udowodnili, że problemy z sercem przekładają się na kłopoty z pamięcią.