• Aronia
  Aronia to prawdziwy skarb.
 • Ulewny deszcz
  Gwałtowna zmiana pogody w Polsce. Po okresie bardzo ciepłych i słonecznych dni nadeszło znaczne ochłodzenie. Temperatura powietrza wyniesie od 14 do 18 st. C. Jak wpłynie to na nasze zdrowie?
 • Mapa Polski
  W niedzielę w całym kraju będzie pogodnie, jedynie na północnym wschodzie może przelotnie popadać. Od 20 stopni w Suwałkach do 24-25 na południu. Kolejne dni przyniosą wzrost temperatury, ale we wtorek do upałów dołączą burze.
 • Kawa zbożowa
  Mimo że kawa zbożowa nie zawiera kofeiny, to ma właściwości pobudzające. Dodatkowo składniki kawy zbożowej przyspieszają przemianę materii oraz ułatwiają trawienie. Jest więc polecana nie tylko osobom, które się odchudzają, mają problemy z żołądkiem czy nadciśnieniem, lecz także dzieciom, kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.
 • Nie chce nam się z rana wstawać z łóżka? Siedzenie przed komputerem nas męczy? To na pewno nie jest wynik tego, że wczoraj zarwaliśmy noc, oglądając filmy. To musi być ciśnienie. Miejskie legendy, w których jesteśmy specjalistami, towarzyszą nam na każdym kroku. 
 • Radość
  Jeśli nawet uważasz, że szczęście jest czymś tak nieokreślonym i ulotnym, że nie warto zawracać sobie nim głowy, teraz zmienisz zdanie. Dbanie o pogodę ducha i ćwiczenie optymizmu to bowiem całkiem wymierna inwestycja – w swoje własne zdrowie… Najnowsze badania sugerują, że poczucie szczęścia ochroni cię przed chorobami serca.
 • Owoc kiwi ciśnienie obniży
  Bogate w przeciwutleniacze oraz witaminę C i E owoce kiwi pomagają obniżyć wysokie ciśnienie, które jest jednym z czynników chorób serca - wynika z badań norweskich naukowców. W grupie spożywającej 3 owoce kiwi dziennie ciśnienie było średnio o 3,6 mmHg niższe.
 • Będzie mniej soli w słonych produktach?
  Brytyjscy producenci żywności obiecują sfinansować nowe badania, których wyniki pozwolą opracować sposoby redukcji poziomu soli w żywności. Do 2012 roku zawartość soli w przekąskach i produktach gotowych ma się zmniejszyć o 15 proc.
 • Według ekspertów można pić nawet trzy filiżanki kawy dziennie bez najmniejszych obaw o zdrowie
  Ta informacja może nieco przewrócić w głowach osobom, które uważają, że dobrym sposobem na podniesienie ciśnienia jest wypicie kawy. Przy okazji ucieszy tych pacjentów, którzy z powodu nadciśnienia odmawiają sobie aromatycznej małej czarnej. Amerykańscy naukowcy donoszą, że tak naprawdę nie ma dowodów na to, że kawa podnosi ciśnienie krwi.