• CKE podało wstępne wyniki matur w 2011 r.
  Na ponad 343 tys. osób przystępujących do obowiązkowych egzaminów maturalnych w tym roku nie zdało ich ponad 84 tys. abiturientów. To prawie jedna czwarta wszystkich zdających. Bez prawa powtarzania matury w tym roku pozostało 7 proc. uczniów - informuje CKE.
 • Matura z matematyki nie będzie unieważniona
  Pisemny egzamin maturalny z matematyki zdawany przez abiturientów z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie nie będzie unieważniony - poinformował w środę PAP wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mirosław Sawicki.
 • CKE ws. nieścisłości na maturze: Wątpliwości rozstrzygniemy na korzyść zdających
  Na korzyść maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna będzie rozstrzygać wątpliwości związane z brakiem spójności w poleceniach dotyczących rozwiązywania zdań zamkniętych w teście egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.
 • Test z wiedzy humanistycznej przebiegł spokojnie
  Egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający ich wiedzę humanistyczną przebiegał spokojnie - poinformował we wtorek p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Tadeusz Mosiek. Tematem wiodącym był patriotyzm.
 • Sprawdzian? Egzaminy? Matury? Już wiadomo kiedy
  Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się 5 kwietnia, egzamin gimnazjalny w dniach 12-14 kwietnia, a matury od 4 do 27 maja. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała terminy egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2010/2011.