• Kris Kolanus
    Stale poprawiająca się forma i umiejętności najlepszego polskiego cliff divera Krzyśka Kolanusa, pozwoliły mu po raz pierwszy w karierze zająć miejsce na podium. Debiutujący w tym roku w stałym składzie elity zawodników skaczących do wody z wysokości 27 metrów, Kris odniósł wielki sukces na oczach 52 tysięcy widzów zgromadzonych w pobliżu mostu La Salve w Bilbao.
  • Kris Kolanus
    Stale poprawiająca się forma i umiejętności najlepszego polskiego cliff divera, Krzyśka Kolanusa, pozwoliły mu po raz pierwszy w karierze zająć miejsce na podium. Debiutujący w tym roku w stałym składzie elity zawodników skaczących do wody z wysokości 27 metrów, Kris odniósł wielki sukces na oczach 52 tysięcy widzów zgromadzonych w pobliżu mostu La Salve w Bilbao.
  • Obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie w dyscyplinie ekstremalnych skoków do wody jest Kolumbijczyk Orlando Duque.
    Cliff jumping (cliff diving) to czołówka najbardziej ryzykownych sportów ekstremalnych. Zawodnicy skaczą z wysokości około 30 metrów, przy czym osiągają zawrotną prędkość nawet do 100 km/h. Najciekawsze, że nie zawsze chodzi tylko o skok do wody w warunkach naturalnych (klify, skały, mosty). W ciągu zaledwie trzech sekund lotu, ryzykanci wykonują serię ewolucji - salt, śrub i obrotów. Zdjęcia wywołują dreszcze!