• Chłopiec mierzy sobie poziom glukozy we krwi
  Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej o informację, czy do izb lekarskich wpływają sygnały od lekarzy o problemach z wystawianiem zleceń na wyroby medyczne, między innymi dla dzieci chorych na cukrzycę.
 • Sebastian Fabijański
  Sebastian Fabijański w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" wciela się w rolę niebezpiecznego i nieprzewidywalnego gangstera Cukra, który choruje na cukrzycę. Opowiadając o przygotowaniach do roli, aktor mocno naraził się osobom cierpiącym na tę chorobę.
 • Pacjentka u lekarza
  Z roku na rok coraz więcej Polaków dowiaduje się, że ma cukrzycę*. U niektórych wykryto ją niespodziewanie przy okazji badań kontrolnych. U innych podczas rutynowej diagnostyki sprowokowanej dokuczliwymi objawami. Każdy z tych pacjentów potrzebuje jednak specjalistycznego leczenia.
 • "SŁODYCZ ZABIJA". KAMPANIA PRZECIWKO CUKRZYCY
  Czy cukier może być groźny? Trafiająca do wyobraźni kampania informacyjna przygotowana przez Tajlandzkie Stowarzyszenie Diabetyków otwiera oczy na problem, z którym często zmagają się chorzy na cukrzycę. Zaprezentowane na plakatach trudno gojące się rany w rzeczywistości wykonane są z najlepszych delicji - ciast, słodkich sosów i smakowitych gęstych polew. Efekt szokuje, ale jednocześnie robi ogromne wrażenie...
 • Owoce i glukometr
  Aż 99 proc. pielęgniarek jest przekonanych o tym, że edukacja diabetologiczna ma realny wpływ na wyniki zdrowotne i jakość życia osób chorujących na cukrzycę. Jednocześnie okazuje się, że 91 proc. pielęgniarek twierdzi, że edukacja pacjentów nie należy do ich podstawowych obowiązków i stanowi jedynie zajęcie dodatkowe, wykonywane w wolnych chwilach, między szeregiem innych obowiązków.
 • Badanie poziomu cukru we krwi
  Na cukrzycę cierpi na świecie około 415 milionów ludzi, za ćwierć wieku może to być 640 milionów - podaje Międzynarodowa Federacja Diabetyków.
 • Glukometr
  Podczas XVI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego firma Sanofi zaprezentowała nowo zarejestrowaną w Europie insulinę bazalną Toujeo® (insulina glargine pochodzenia rDNA podawana we wstrzyknięciu, 300 jednostek/ml). Jest to produkt biologiczny umożliwiający pacjentom z cukrzycą typu 1 lub 2 utrzymanie właściwego stężenia cukru we krwi, gwarantując stabilny profil glikemii, mniejszą zmienność oraz rzadsze epizody hipoglikemii.
 • Dieta w cukrzycy
  Co powinni jeść cukrzycy a czego nie wolno nakładać na talerz dla nich przeznaczony? Przeczytaj wywiad z dietetykiem.
 • Badanie krwi
  Cukrzyca to ukryta pandemia. W Polsce jest ponad 3 miliony chorych. Z tego jedna trzecia nie wie, że ma cukrzycę. Dziś obchodzony jest światowy dzień walki z tą chorobą.
 • Glukometr
  14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Jest to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Według dostępnych danych liczba chorych na całym świecie zbliża się do 400 milionów, a nasz codzienny tryb życia powoduje, że liczby te cały czas rosną.