• Ocet jabłkowy
  Ocet jabłkowy od lat ceniony jest za właściwości zdrowotne. Przeprowadzone badania potwierdziły, że działa antybakteryjnie, obniża poziom glukozy we krwi i może pomagać w odchudzaniu.
 • Otyłość
  Bariatria jest dziedziną medycyny, która rozwija się bardzo dynamicznie. Operacyjne leczenie otyłości jest wskazane nie tylko tylko ze względu na walkę z nadmiernymi kilogramami, ale również wtedy, kiedy występuje groźne powikłanie otyłości, jakim jest cukrzyca. Podczas jej leczenia bardzo ważne jest zmniejszenie masy cała, co może zapewnić zabieg chirurgiczny, jednak bez wysiłku ze strony pacjenta nie przyniesie on oczekiwanych efektów.
 • Jogurt z borówkami
  Badania wykazały, że osoby, które jedzą śniadanie, są mniej zagrożone chorobami układu krążenia i cukrzycą niż te, które pomijają ten posiłek.
 • Cynamon
  Można jeść i chudnąć? Oczywiście! Pod warunkiem że sięgniesz po produkty, które pomagają uporać się ze skutkami diety o wysokiej zawartości tłuszczu. Jednym z nich jest cynamon.
 • Otyła kobieta
  Otyłość to poważna choroba, a nie żaden "defekt kosmetyczny" – podkreśla dr hab. n. med. Paweł Bogdański. Eksperci obradujący podczas trwających w Poznaniu V Ogólnopolskich Dni Otyłości postulują, by obesitologia stała się osobną specjalizacją medyczną.
 • Mango
  Świetnie smakuje jako dodatek do sałatki lub składnik koktajli. Można jeść go także solo. Warto, bo spożywany regularnie zapobiega otyłości.
 • Aplikacja Pokemon Go
  Na punkcie gry Pokemon Go oszalał cały świat. Zwłaszcza najmłodsi łatwo wkręcają się w grę i niestrudzenie łapią pokemony. Lekarze wskazują jeden pozytywny aspekt tej zabawy.
 • Koktajl z jagód
  Wyrazisty smak sprawia, że jagody należą do najbardziej lubianych owoców. Są one wykorzystywane w przemyśle cukierniczym, między innymi jako nadzienie do drożdżówek, choć nie brak osób, które najbardziej cenią sobie świeże jagody, na przykład z dodatkiem jogurtu naturalnego. Oprócz walorów smakowych, eksperci z zakresu żywienia od lat wysoko oceniają także wartości odżywcze i właściwości jagód. Dlaczego?
 • Otyła kobieta
  Według analizy Komitetu Zdrowia Publicznego PAN w Polsce jest 2,73 mln diabetyków. Natomiast WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) oszacowała, że do 2030 roku cukrzyca stanie się siódmą najczęściej występującą przyczyną zgonów na świecie. Choroba ta często idzie w parze z otyłością, dlatego warto podejmować temat m.in. odpowiedniego żywienia.
 • Czekolada sprzyja odchudzaniu?
  Co trzeba robić, żeby schudnąć? Ograniczyć kalorie, zacząć uprawiać jakiś sport, częściej sięgać po czekoladę? Stop! Tak, czekoladę. Taką przekąskę osobom dbającym o linię zalecają amerykańscy naukowcy.