• Dziecko korzystające z internetu
  Ministerstwo Cyfryzacji powołuje Grupę Roboczą ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie, której celem jest wypracowanie rozwiązań zapewniających bezpieczny dostęp do sieci najmłodszym jej użytkownikom - poinformował w czwartek resort.
 • Globalna gospdarka
  Pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą szybko i sprawnie wdrożyć sieć 5G w Polsce - zadeklarował w poniedziałek minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że chodzi o zapewnienie odpowiednich częstotliwości dla tej sieci i rozwój potrzebnej infrastruktury.
 • Michał Boni
  Działalność resortu Michała Boniego najpewniej wkrótce się zakończy. Zadanie cyfryzacji państwa może wrócić do MSW lub zostać przejęte przez całkiem nowy urząd kontrolowany bezpośrednio przez premiera. Według informacji "DGP" takie scenariusze rozważane są przez rząd Donalda Tuska i na jego politycznym zapleczu.
 • Komisja Europejska odblokuje płatności dla Polski z programu Innowacyjna Gospodarka - poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Oficjalną decyzję w tej sprawie Polska ma dostać z Brukseli do końca miesiąca.
 • Michał Boni
  Urzędnicy ministerstwa cyfryzacji Michała Boniego muszą być najlepszymi urzędnikami na świecie. Resort wypłacił im ponad 900 tysięcy złotych nagród za niewiele ponad miesiąc pracy.
 • Jak będzie wyglądało ministerstwo koordynujące informatyzację? Odpowiedź w ciągu trzech tygodni
  W ciągu trzech tygodni dowiemy się, jak będzie wyglądało ministerstwo koordynujące informatyzację. Bruksela zapowiedziała przekazanie 9,2 mld euro na wsparcie inwestycji w internet szerokopasmowy i usługi cyfrowe.