• CZARNOBYL. Budowa nowej osłony na zniszczony reaktor atomowy
  Nieoficjalnie nazywany "sarkofagiem", oficjalnie nosi nazwę "schronienie numer 4". Reaktor zniszczony w wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu dostanie nową osłonę. Polska dołożyła na ten cel 1,5 miliona euro. Zobacz ZDJĘCIA z budowy nowego sarkofagu.
 • Tak ma wyglądać nowy sarkofag nad reaktorem niczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu
  615 milionów euro brakuje, by zrealizować plan postawienia nowego sarkofagu nad zniszczonym reaktorem elektrowni atomowej - informują niemieckie media. Tymczasem dotychczasowa osłona zaczyna pękać. Mówi się nawet o ryzyku wycieku promieniowania.
 • Duga
  Wykorzystywany przez rosyjskie wojsko radar Duga zakończył żywot ponad 20 lat temu. Jak się okazuje, relikt pamiętający czasy zimnej wojny znów pracuje. Sygnał odebrano w Świnoujściu. Zobacz galerię!
 • Olbrzymi sum złowiony w Prypeci
  Nawet dwa metry długości mają sumy pływające w Prypeci na Ukrainie. Rzeka w 1986 roku została silnie skażona z powodu awarii reaktora w Czarnobylu. To ryby mutanty? Niekoniecznie. Nikt nie odławia ryb w tym rejonie, więc sumy objadają się bezkarnie i rosną.  Zobacz, film nakręcony w okolicach Czarnobyla.
 • Czy za naszą wschodnią granicą doszło do wybuchu w elektrowni jądrowej? Okazało się, że wystarczy niewielka plotka, by wywołać panikę. Głos zabrały międzynarodowe instytucje, a także polska Państwowa Agencja Atomistyki. Wszyscy zapewniają - nic się nie wydarzyło.
 • W niewielkiej wsi Hubarewicze w obwodzie homelskim na drzewie w miejscu, w którym spiłowano dużą gałąź, pojawił się rysunek przypominający Matkę Boską z dzieciątkiem. Ciągną do niego pielgrzymki i wycieczki...
 • Prypeć, czyli opuszczone miasto w północnej Ukrainie zwane również Miastem Widmo
  To miejsce doczekało się w pełni zasłużonej nazwy - "miasto widmo". Leżąca nieopodal elektrowni w Czarnobylu miejscowość Prypeć straszy bowiem pustkami. 27 lat temu, w nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 roku, doszło do awarii reaktora w elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie. Po tragedii wszyscy jej mieszkańcy zostali ewakuowani. Dziś ich domy, biura czy przedszkole stoją puste i budzą grozę. Zobacz zdjęcia z opustoszałego miasta!
 • Związek zaburzeń w proporcjach narodzin z podwyższonym promieniowaniem nie jest zbiegiem okoliczności
  Jednak "Seksmisja" miała coś wspólnego z prawdą. Naukowcy zauważyli w ostatnich latach zastanawiające zachwianie proporcji rodzących się chłopców i dziewczynek. Jak się okazuje, wszystko przez radioaktywny pył.
 • Demonstracja przeciw budowie w Polsce elektrowni jądrowych przed Ministerstwem Gospodarki w Warszawie
  Przeciwnicy energetyki jądrowej zarzucają rządowi uprawianie propagandy przy wdrażaniu programu budowy elektrowni atomowych. W rocznicę katastrofy w Czarnobylu demonstrowali przed Ministerstwem Gospodarki.
 • Aktywistki Femen protestują przeciw polityce Janukowycza
  Niechlujstwo i bałagan - to zarzuty aktywistek ukraińskiej organizacji Femen wobec rządzących w kraju. Nagie kobiety protestowały w Kijowie przeciwko władzom, które - według nich - sprowadziły na kraj nowy Czarnobyl. A wszystko jednocześnie z międzynarodową konferencją w sprawie... Czarnobyla.