• Prypeć po katastrofie w Czarnobylu
  Energetyka jądrowa, choć przyjazna dla środowiska i popularna na świecie, nadal budzi wiele obaw społeczeństwa. Między innymi lęk przed poważnymi skutkami awarii jądrowych przez lata hamował także Polskę. Na pytanie dlaczego, można odpowiedzieć, wspominając najpoważniejsze katastrofy nuklearne na świecie.
 • CZARNOBYL. Budowa nowej osłony na zniszczony reaktor atomowy
  Nieoficjalnie nazywany "sarkofagiem", oficjalnie nosi nazwę "schronienie numer 4". Reaktor zniszczony w wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu dostanie nową osłonę. Polska dołożyła na ten cel 1,5 miliona euro. Zobacz ZDJĘCIA z budowy nowego sarkofagu.
 • Związek zaburzeń w proporcjach narodzin z podwyższonym promieniowaniem nie jest zbiegiem okoliczności
  Jednak "Seksmisja" miała coś wspólnego z prawdą. Naukowcy zauważyli w ostatnich latach zastanawiające zachwianie proporcji rodzących się chłopców i dziewczynek. Jak się okazuje, wszystko przez radioaktywny pył.
 • Pozostałości lektrowni jądwowej w Czarnobylu
  Dawka promieniowania, jaką dostali Japończycy mieszkający w pobliżu elektrowni atomowych Fukushima I i II nie będzie miała większych konsekwencji - uważa fizyk reaktorowy dr Stanisław Latek, rzecznik prasowy Państwowej Agencji Atomistyki. Zapewnia też, że nie ma zagrożenia dla Polski.