• Elektrownia jądrowa w Czarnobylu
  550 milionów euro na nowy sarkofag w uszkodzonej 25 lat temu przez wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu zebrali we wtorek uczestnicy międzynarodowej konferencji państw-darczyńców, składających się na zapewnienie bezpieczeństwa tego obiektu.
 • Polska wymieniana jest wśród państw-darczyńców, które mogą się przyłączyć do finansowania zabezpieczenia elektrowni w Czarnobylu
  Polska wymieniana jest w gronie państw-darczyńców, które przyłączą się do finansowania budowy nowej osłony nad sarkofagiem, ochraniającym uszkodzony 25 lat temu przez eksplozję reaktor elektrowni atomowej w Czarnobylu.
 • Komisja Europejska znajdzie aż 110 mln euro na zabezpieczenie elektrowni w Czarnobylu
  110 milionów euro wydzieli Komisja Europejska na projekty, związane z zabezpieczeniem elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie, w której 25 lat temu doszło do wybuchu reaktora - oświadczył w poniedziałek w Kijowie przewodniczący KE Jose Manuel Barroso.
 • Jose Manuel Barroso
  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ma zamiar jechać do Kijowa na konferencję poświęconą 25. rocznicy katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu, choć - według mediów - nie chce go tam widzieć przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.