• Paweł Borys
  Największe ryzyko, które może wywołać prawdziwy kryzys gospodarczy, to wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów frankowych. To mógłby być Czarny Łabędź! - mówi w rozmowie z DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Matthew L.
  Bydgoski sąd nie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy aresztu dla operatora filmowego Matthew L., który usłyszał m.in. zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Prokuratura nie wyklucza zaskarżenia tej decyzji.
 • Mapa świata
  Coraz częściej dzieją się rzeczy, których nie da się przewidzieć, a nabyte wcześniej doświadczenie nie przygotowuje do tego, co ma nastąpić.
 • Donald Trump
  Analitycy nieoczekiwane wydarzenia zwykli nazywać czarnymi łabędziami. Białe łabędzie widzieli wszyscy, ale czarne ptaki należą do rzadkości, co nie znaczy, że ich nie ma. Stąd to, co wydaje nam się niemożliwe, bardzo mało prawdopodobne, a często jest lekceważąco pomijane, zyskało w świecie finansów swoją ornitologiczną etykietkę.
 • "Dirty Dancing"
  Do polskich kin wchodzi opowieść o genialnej tancerce baletowej – "Czasem śnię, że latam", a Stopklatka przypomina 10 najciekawszych filmów, w których taniec jest najważniejszy.
 • "Życie Adeli"
  Kasowy sukces nagrodzonego Złotą Palmą "Życia Adeli" zainspirował redaktorów "Indiwire" do stworzenia rankingu "Najbardziej dochodowych filmów o tematyce lesbijskiej wszech czasów". Znalazły się w nim nie tylko o produkcje z kręgu LGBT, ale również te z biseksualnym bohaterkami w lesbijskich scenach. Oto pierwsza dziesiątka gorącego zestawienia:
 • Najlepszy film: "Szpieg"
  Znamy już laureatów 3. plebiscytu zrzeszenia krytyków, International Online Film Critics. W swoim rankingu recenzenci wzięli pod uwagę premiery od 16 listopada 2010 roku do 15 listopada 2012. Wielkimi zwycięzcami głosowania, które odbywa się co dwa lata, okazały się filmy: "Szpieg" i "Mistrz". Dostrzeżono również pracę Janusza Kamińskiego przy filmie "Lincoln"...
 • Natalie Portman
  Natalie Portman dołączyła do grona gwiazd angażujących się w pomoc dzieciom z krajów rozwijających się. Aktorka, która od roku jest także mamą, została mianowana ambasadorką międzynarodowej organizacji charytatywnej Free The Children.
 • Mila Kunis
  Oszałamiała w roli czarnego łabędzia, teraz będzie reklamować modowe akcesoria. Seksowna Mila Kunis, gwiazda filmu „Czarny łabędź”, została dostrzeżona przez  Diora. Piękna aktorka została twarzą nowej kolekcji torebek słynnego domu mody.o ciekawe, twarzą Diora była również inna gwiazda filmu, Natalie Portman.
 • Natalie Portman w "Czarnym łabędziu"
  Ten rok jest dla Natalie Portman wyjątkowo szczęśliwy. Nie dość, że dostała Oscara za rolę w "Czarnym łabędziu", to jeszcze zaręczyła się i... właśnie urodziła swoje pierwsze dziecko! Na świat przyszedł synek aktorki i choreografa Benjamina Millepieda.