• Donald Tusk
  To jeden z najważniejszych światowych szczytów. Pojawią się na nim najważniejsi ludzie polityki i ekonomii. Miał na nim być premier, ale Donald Tusk odwołał wizytę w Davos
 • Bill Gates na szczycie ekonomicznym w Davos
  Czterdzieści dwa lat po tym, jak w szwajcarskich Alpach po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele 444 firm z Europy Zachodniej, 11-tysięczne miasteczko Davos znów zamieniło się w najważniejszą na świecie platformę dyskusyjną.
 • Eksperci nie mają złudzeń. To Azja rozkręca gospodarkę świata
  To ostatnie chwile Europy i USA jako motorów światowej gospodarki. Ich miejsce zastąpią nowe, azjatyckie potęgi - twierdzą eksperci, którzy przybyli do Davos na światowe forum ekonomiczne. Zdaniem ekonomistów tylko dzięki Chinom, czy Indiom udało się wyciągnąć świat z recesji.
 • Szwajcarskie spotkanie przywódców świata
  Przywódcy z całego świata zjeżdżają się do szwajcarskiego kurortu, gdzie rozpocznie się Światowe Forum Ekonomiczne. Głównym tematem pozostaje kryzys i to, jak z nim walczyć. Wśród gości będzie też polska delegacja z prezydentem na czele.
 • Eksperci straszą. Europę czeka czarna przyszłość
  Szefowie światowych koncernów i ekonomiczni eksperci, którzy zjechali do szwajcarskiego Davos nie mają dobrych wieści dla Europejczyków. Jeśli spełni się choć część ich prognoz, to Unię czekają ciężkie czasy.