• Demonstranci wdarli sie na teren brytyjskich placówek
  Wielka Brytania ewakuowała z Iranu cały personel dyplomatyczny - poinformowały w środę agencję Reutera zachodnie źródła dyplomatyczne.
 • Syryjski reżim wymordował tysiące ludzi
  Podczas represji z jakimi spotykają się w Syrii wystąpienia przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada zginęło ponad 3,5 tys. ludzi - twierdzi ONZ. Tyran rzuca przeciw obywatelom czołgi i snajperów.
 • Sytuacja w Syrii jest "katastrofalna" - mówią sami Syryjczycy
  Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do swoich obywateli w Syrii o natychmiastowe opuszczenie tego kraju ze względu na przemoc, z jaką spotyka się tam ruch protestu przeciw władzom. O wstrzymanie przemocy zaapelowały do Syrii kraje Zatoki Perskiej.
 • Prorządowa demonstracja w Syrii
  Rada Praw Człowieka ONZ na nadzwyczajnej sesji w Genewie potępiła w piątek Syrię za krwawe tłumienie pokojowych protestów i zażądała wysłania do tego kraju misji w celu przeprowadzenia śledztwa w sprawie łamania praw człowieka przez syryjskie władze.
 • Prodemokratyczna manifestacja w Damaszku
  Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oraz minister spraw zagranicznych Francji Alain Juppe ostro skrytykowali we wtorek brutalne tłumienie prodemokratycznych demonstracji przez rząd Syrii oraz wezwali go do przyspieszenia reform w tym kraju.
 • Zamieszki w Bahrajnie
  Władze Bahrajnu zwróciły się o pomoc do sąsiednich krajów Zatoki Perskiej po tym jak protestujący odparli dzień wcześniej atak policji i zablokowali drogi w stolicy Manamie - poinformował były minister ds. informacji i doradca w sądzie królewskim Nabil al-Hamar.
 • Rząd w Rzymie dyskretnie współpracuje z libijską opozycją
  Włochy nawiązały kontakty z Narodową Radą Libijską, uważaną za "twarz rewolucji" przeciwko Muammarowi Kadafiemu, ale uczyniły to "dyskretnie" - ujawnił szef dyplomacji Franco Frattini w wywiadzie telewizyjnym w poniedziałek.
 • UE potępia użycie przemocy wobec demonstrantów i jest gotowa na sankcje wobec władz w Trypolisie
  Unia Europejska jest gotowa na wprowadzenie sankcji wobec reżimu libijskiego, w tym zakaz wjazdu, zamrożenie aktywów i embargo na sprzedaż broni. To odpowiedź na stosowanie brutalnej przemocy wobec antyrządowych demonstrantów w Libii.
 • Antyrządowa demonstracja w Trypolisie
  Około 10 tysięcy obywateli państw UE wciąż znajduje się w Libii - podała w środę Komisja Europejska. Zapowiedziała, że jest gotowa pomóc państwom członkowskim w ich ewakuacji, szukając nowych dróg transportu, w tym morzem.
 • Muammar Kadafi
  Tym razem lojalność wypowiedział Muammarowi Kadafiemu jego przedstawiciel w USA. Ambasador Ali Audżali powiedział we wtorek w telewizji ABC, że nie reprezentuje już "dyktatorskiego reżimu" swego kraju i wezwał "Przywódcę" do odejścia.