• Stres
  Umiejętne radzenie sobie z napięciem psychicznym powinno być elementem profilaktyki onkologicznej – uważają eksperci. Przestrzegają, że długotrwały stres może zwiększać ryzyko choroby nowotworowej oraz przyczyniać się do jej rozwoju.
 • Problemy psychiczne i behawioralne dzieci i młodzieży. Pomagają Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego
  Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz centra dla dorosłych to miejsca, gdzie osoby w kryzysie uzyskują pomoc lekarską i terapeutyczną, nie tracąc wsparcia bliskich - akcentowali w środę przedstawiciele resortów zdrowia oraz inwestycji. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wiceminister zdrowia Zbigniew Król odwiedzili Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży na warszawskich Bielanach. "Dane pokazują, że co piąty nastolatek w Polsce ma problemy psychiczne lub behawioralne" - podkreślał Kwieciński.
 • Depresja
  Depresja dotknęła 10 procent dorosłych Polaków, w tym 3 na 100 choruje na nią obecnie – wynika z deklaracji osób biorących udział w sondażu CBOS. Jako przyczyny depresji ankietowani najczęściej wskazują długotrwały stres, szybkie tempo życia oraz samotność.
 • Stres
  Jakie są objawy załamania nerwowego? Jak sobie z tym poradzić?
 • Młody chłopak ma problem
  Z czego wynika tak duża liczba samobójstw wśród nieletnich? Na co zwrócić uwagę w zachowaniu dziecka?
 • Nastolatek ma problem, depresję
  Problem samobójstw jest globalny, niezależny od miejsca zamieszkania. Nie ma jeden prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie odbierają sobie życie, bo to zjawisko złożone – podkreślali eksperci podczas debaty "Jak zapobiegać samobójstwom?".
 • Stres
  Co czwarty Polska ma problemy psychiczne - pisze "Fakt". Marek Balicki, szef Biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego podkreśla, że część takich chorych nie musi przebywać w szpitalach, ale powinna mieć innego rodzaju wsparcie.
 • Dopalacze
  Dopalacze są szczególnie niebezpieczne dla osób z predyspozycjami do zachorowania na zaburzenia psychiczne. A jest to duży procent populacji. Uważa się, że takie predyspozycje ma od około 25 do 50 procent populacji – mówi prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy ds. psychiatrii.
 • Smutna nastolatka
  Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w nowym systemie ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku – poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • depresja
   Co sprzyja rozwojowi depresji? Jak pomóc dziecku?