• alkohol
  Jeszcze sześć tygodni po odstawieniu alkoholu dochodzi do uszkodzeń mózgu - wynika z nowych badań. Ich wyniki zaprzeczają wcześniejszym założeniom, według których z początkiem trzeźwości mózg zaczyna się regenerować.
 • Soki w butelkach
  Najpopularniejsze metody detoksykacyjne: dieta owocowa-warzywna, aktywność fizyczna, kuracje ziołowe. Dieta owocowo-warzywna polega na spożywaniu odpowiednio przygotowanych i dobranych warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym. Ruch pobudza organizm do samooczyszczania. W walce z toksynami sprawdzają się ćwiczenia o średniej intensywności. Kuracja ziołowa działa moczopędnie i detoksykacyjnie.
 • Gotowanie
  Lidia Krzemińska to witrażystka, którą odwiedził Mikołaj Rey z "Dzień Dobry TVN". - Kontynuuję tradycję rodzinną - powiedziała. Jakie są minusy jej pracy? - Chemia i metale ciężkie - zaznaczyła Krzemińska. Rey zaproponował artystce potrawę, która wyeliminuje z jej organizmu szkodliwe substancje. Co to było za danie? W studiu programu podróżnik kulinarny wyjaśnił, w jakich produktach znajdują się metale ciężkie.
 • Soda oczyszczona
  Zdaniem ekspertów walka z detoksykacją organizmu jest jednym z największych wyzwań współczesnego społeczeństwa. Jak mówią, zakwaszenie organizmu to wielki problemem ludzi żyjących w stresie, palących, niestroniących od alkoholu i osób po przebytej chemioterapii.
 • Oczyszczające diety to kompletna bzdura?
  Odchudzić się przed świątecznym obżarstwem albo przed sylwestrowym szaleństwem? To szaleństwo i bezsens - przekonuje brytyjski naukowiec. Taka dieta nie działa, dodaje.