• Dziecko je posiłek
  Neofobia żywieniowa to selektywne jedzenie, polegające na odrzucaniu pewnych produktów. Jest to naturalny etap rozwoju dziecka, a pojawia się między drugim a piątym rokiem życia, jednak wraz z dorastaniem mija.
 • Niejadek
  Kręcenie głową na widok talerza i bunt malucha przy stole to codzienność wielu rodziców. O ile w domu masz jeszcze wpływ na to, czy dziecko faktycznie zje posiłek, o tyle bardziej problematyczną kwestią mogą być posiłki w szkole. Maluch, który spędza kilka godzin na nauce potrzebuje energii, aby przyswoić wiedzę, a tę zapewniają dobrze zbilansowane i – przede wszystkim – regularne posiłki. Sprawdź, jak zadbać o to, aby Twoje dziecko nie protestowało przeciwko jedzeniu.
 • Rodzinne gotowanie
  Upały i temperatura powyżej 30 stopni nie sprzyjają apetytowi, zwłaszcza u dzieci. Jak w letnie dni komponować dietę malucha tak, by mimo mniejszych porcji, nie była ona mniej wartościowa?
 • Kobieta trzyma niemowlaka
  Na etapie rozszerzania diety na młodego smakosza czekają kulinarne przygody z warzywami, owocami, później zaś z produktami zbożowymi, mięsem czy nabiałem. Wprowadzenie zbóż do diety często wywołuje u rodziców wiele pytań. Które produkty zbożowe zawierają gluten? Czy jest on niezbędny w diecie najmłodszych? Czy należy obawiać się potencjalnej alergii? Kiedy wprowadzić go do jadłospisu niemowlęcia? Wszystkie te wątpliwości można rozwiać w zaledwie kilka minut – dokładnie tyle, ile zajmuje przeczytanie poniższych wskazówek.
 • niemowlę noworodek
  Odporność dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie jest zwykle niższa od tych urodzonych siłami natury.
 • Dziecko je lizaka
  Słodycze są źródłem bezwartościowych kalorii i szkodzą zdrowiu, zwłaszcza najmłodszych dzieci – przekonuje ekspert żywieniowy programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia” Anna Sobolewska-Wawro. Dlatego lepiej nie dodawać ich do świątecznych prezentów.
 • Karmienie piersią
  Zarówno dla dziecka, jak i dla mamy moment karmienia piersią to wyjątkowa chwila, budująca między nimi niepowtarzalną relację. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy kobieta z uzasadnionych powodów nie chce lub nie może kontynuować karmienia piersią. Chociaż mleko mamy to najlepszy pokarm dla niemowlęcia, to decyzja o zakończeniu przystawiania dziecka do piersi nie oznacza, że jest się gorszą mamą. Jak zmniejszyć albo zatrzymać laktację? Jak poradzić sobie z piersiami pełnymi mleka? Poznaj 5 sprawdzonych porad.
 • Dziewczyna je orzechy
  Posiłki dla dzieci chodzących do szkoły odgrywają bardzo ważną rolę...
 • Niemowlę
  W pierwszych latach życia organizm dziecka bardzo intensywnie się rozwija. Po przyjściu niemowlęcia na świat jego układ pokarmowy wciąż dojrzewa! Dowiedz się, jak ważne jest jego odpowiednie funkcjonowanie i jak każdego dnia mama może wspierać jego pracę. Odkrywamy wielkie tajemnice małego brzuszka!
 • Dziecko idzie do szkoły
  Zanim dziecko ruszy do żłobka, przedszkola czy szkoły, warto go dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o wyprawkę, ale przede wszystkim o zadbanie o to, by w najbliższych miesiącach cieszyło się zdrowiem.