• Niejadek
  W "Dzień Dobry TVN" gośćmi byli: aktorka Sonia Bohosiewicz, terapeuta neurorozwojowy Małgorzata Tchurz i jej podopieczny Szymon Bachurski, który zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Na czym mogą polegać problemy żywieniowe u dzieci i jak sobie z nimi poradzić?
 • Niejadek
  Brakuje Wam pomysłów na zachęcenie niejadka do przełknięcia kolejnej porcji obiadu? Zdradzamy kilka naszych sprawdzonych trików, dzięki którym uda się przemycić na dziecięce talerze dużo zdrowia, a wspólny posiłek zamieni się w jedną z najprzyjemniejszych pór dnia.
 • Niemowlę
  Decydujące o zdrowiu społeczeństwa nawyki żywieniowe najlepiej byłoby kształtować jeszcze przed poczęciem, edukując przyszłych rodziców - mówili eksperci uczestniczący w konferencji „Czy otyłe dziecko to chory dorosły?”.
 • Dziewczynka skacze po kałużach
  Według polskich Mam szczęśliwe dzieciństwo składa się z trzech kluczowych filarów: zabawy, aktywności i energii, miłości i kochającej rodziny oraz zdrowia (w tym zdrowego jedzenia i picia). Jak wynika z badania Maison & Partners 1 przeprowadzonego na zlecenie marki Kubuś, ponad połowa polskich Mam uważa, że szczęśliwe dzieciństwo jest szczególnie ważne z punktu widzenia budowania poczucia własnej wartości u dziecka, a co trzecia ma poczucie, że dzięki temu wyrośnie na dobrego człowieka.
 • Drugie śniadanie w szkole
  Powrót do szkoły po wakacyjnej przerwie to dla uczniów powrót do wzmożonego wysiłku umysłowego związanego z koncentracją i zapamiętywaniem. Dlatego powinniśmy pamiętać żeby w tornistrze dziecka - oprócz książek i przyborów szkolnych - codziennie znajdował się także pełnowartościowy posiłek. Oczywiście po pożywnym śniadaniu.
 • Zofia Ślotała
  Stylistka dba, by jej córeczka od najmłodszych lat zdrowo się odżywiała. Sama gotuje dla niej większość posiłków, choć jeszcze kilka miesięcy temu nie czuła się pewnie w kuchni. Twierdzi, że zdrowe odżywianie dzieci to trudna kwestia i sama miała z tym początkowo kłopot.
 • Rodzic podaje dziecku wodę
  Wiele dzieci nie jest odpowiednio nawodnionych, a jeśli wypijają płyny, to często są one niewłaściwe – alarmują specjaliści. Zaledwie 35 proc. matek maluchów w wieku 6-8 lat wie, ile ich pociechy powinny wypijać wody i innych płynów – wykazał sondaż TNS Polska.
 • Dziecko szykuje posiłek
  - Staram się przemycać owoce w trakcie zabawy - zdradziła Malwina Trzcińska-Bakalarz, mama 3-letniego Mateusza. - Bazą naszego sposobu odżywiania powinny być owoce i warzywa - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Aneta Łańcuchowska. - Owoce to źródło witamin, składników mineralnych oraz błonnika - dodała ekspertka. Ile porcji powinny stanowić warzywa, a ile owoce?
 • Dziewczynka je posiłek
  Zanim odmówisz dziecku posiłku po dobranocce, przeczytaj, czy rzeczywiście kolacja po 20:00 w przypadku najmłodszych grozi otyłością.
 • Stoisko w owocami
  Owoce kupione w sklepie czy na bazarku spełniają normy jakości obowiązujące dla żywności dla dorosłych, ale niekoniecznie są dla bezpieczne dla dzieci. Powinny one spożywać przeznaczoną dla nich żywność. Producenci posiłków dla niemowląt i małych dzieci są bowiem zobowiązani do przestrzegania restrykcyjnych norm bezpieczeństwa opracowanych specjalnie dla tej wrażliwej grupy konsumentów.