• Dzieci jedzą truskawki
  O tym, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dziecka, rozmawiamy z Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
 • Babcia z wnuczkiem
  Nadwaga może dotyczyć już kilkunastomiesięcznych dzieci, a uzależnienie od cukru powstać przed ukończeniem drugiego roku życia! Czy nowe zalecenia żywienia niemowląt pomagają rodzicom uniknąć błędów dietetycznych?
 • Dziewczynka je zdrowy posiłek
  „Mamo, ja nie chcę tego jeść” – jak często słyszymy te słowa? Być może kilka razy dziennie. Niejadek w domu to prawdziwe wyzwanie dla rodziców – szczególnie tych młodych. Każdego dnia dwoją się i troją, aby wmusić w dziecko choć odrobinę jedzenia. Czy zmaganie się z brakiem apetytu u dziecka musi być rzeczywiście takie męczące? Niekoniecznie. Istnieją bardzo proste sposoby na to, by maluch chętniej jadł.
 • Karmienie niemowlęcia
  Ponad połowa niemowlaków jest źle odżywiana, co skutkuje otyłością lub niedożywieniem. Problemem jest brak edukacji rodziców w kwestii zdrowego żywienia. Domowe jedzenie nie zawsze jest dla dziecka najlepsze, ponieważ zbyt często jest przygotowywane niezgodnie z zasadami zdrowego żywienia.
 • Dziecko intuicyjnie wybiera produkty, które są zdrowsze
  Zapomnij o posiłkach podawanych prosto do buzi pociechy, zrezygnuj z wyliczanki "za mamusię, za tatusia..." i po prostu posadź dziecko przy stole, by samo wybierało i jadło to, na co ma ochotę. Dzięki temu uchronisz je przed nadwagą i problemami ze zdrowiem.