• Posiłek w przedszkolu
  Alergia na białko mleka krowiego dotyka od 6 do 8 proc. niemowląt. Diagnozuje się ją zazwyczaj już w pierwszych miesiącach życia, a najskuteczniejszym sposobem walki z tym rodzajem uczulenia jest dieta eliminująca mleko i zawierające je produkty, m.in. kefiry, jogurty i sery. Jeśli dziecko jest karmione piersią, nie należy rezygnować z karmienia naturalnego – dietę bezmleczną powinna z to stosować matka.
 • Karmienie piersią
  Kobiece mleko nie tylko zapewnia prawidłowy rozwój niemowlęciu, lecz także może być pomocne w leczeniu wielu chorób osób dorosłych, m.in. Alzheimera. Zawarte w nich komórki macierzyste mają bowiem unikalne zdolności przekształcania się w dowolne komórki i tkanki w organizmie. Zdolności te są znacznie większe niż w przypadku komórek z płynu owodniowego.
 • Niemowlę z herbatnikiem
  Większość matek nie przestrzega norm żywienia w karmieniu swoich dzieci – wynika z badań. Skutki niewłaściwego odżywiania niemowląt i małych dzieci zobaczymy za wiele lat, ale mogą one być opłakane – alarmują specjaliści. Oto najczęściej spotykane błędy.
 • Nie każde niemowlę może pić zwykłe mleko
  Trwa walka o to, aby mleko dla dzieci ze skazą białkową – Nutramigen – pojawiło się na najnowszych listach refundacyjnych, które będą obowiązywać od marca. Zniknęło z nich w grudniu i sprawa nadal nie została rozstrzygnięta.
 • Piersią wykarmisz inteligentniejsze dziecko - wynika z badań
  Zalety kobiecego biustu doceniamy już w dzieciństwie. Niemowlęce być albo nie być kręci się naokoło piersi jego matki. Jak się okazuje, nie warto zamieniać jej na butelkę. Karmienie piersią zaprocentuje – ma bowiem wpływ na IQ dziecka. Udowodniły to badania naukowe.
 • Maluch ma swoje potrzeby i swój gust. Czego nie powinno zabraknąć w jego diecie?
  Zdrowe nawyki żywieniowe są ważne dla całej rodziny, jednak szczególne znaczenie mają one dla dzieci. To, co jedzą nasze pociechy ma wpływ na ich kondycję – nie tylko obecną, ale i przyszłą. Rolą rodziców jest więc takie ułożenie codziennego menu, aby dostarczyć podopiecznym niezbędne elementy, potrzebne im do rozwoju. Co powinno jeść i pić dziecko w poszczególnych etapach życia?