• Niemowlę z herbatnikiem
  Większość matek nie przestrzega norm żywienia w karmieniu swoich dzieci – wynika z badań. Skutki niewłaściwego odżywiania niemowląt i małych dzieci zobaczymy za wiele lat, ale mogą one być opłakane – alarmują specjaliści. Oto najczęściej spotykane błędy.
 • Dieta dziecka powinna być bogata w owoce i warzywa
  Zamiast chipsów, batonów i coca-coli - owoce, warzywa i soki. Tak powinna wyglądać dieta dziecka. Z praktyką jest różnie, stąd próby promocji zdrowych nawyków żywieniowych najmłodszych. Już po raz kolejny dzieci mają w szkołach otrzymywać owoce i warzywa w ramach programu "Owoce w Szkole".
 • To już pewne! Fast foody powodują nadwagę dzieci
  Amerykańskie Stowarzyszenie Restauratorów dowiodło, że fast foody są jedną z głównych przyczyn otyłości u dzieci. Powód? Jedzenie tam podawane zawiera połowę dziennego zapotrzebowania energetycznego małego dziecka.
 • Zła dieta to prosta droga do nadwagi dziecka
  Wydawać by się mogło, że z problemem niejadków spotykamy się w życiu o wiele częściej niż z przypadkami dzieci, których apetyt jest zbyt duży. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Co zrobić, gdy nasza pociecha je więcej, niż wymagają tego potrzeby jego organizmu?