• Niejadek
  Kręcenie głową na widok talerza i bunt malucha przy stole to codzienność wielu rodziców. O ile w domu masz jeszcze wpływ na to, czy dziecko faktycznie zje posiłek, o tyle bardziej problematyczną kwestią mogą być posiłki w szkole. Maluch, który spędza kilka godzin na nauce potrzebuje energii, aby przyswoić wiedzę, a tę zapewniają dobrze zbilansowane i – przede wszystkim – regularne posiłki. Sprawdź, jak zadbać o to, aby Twoje dziecko nie protestowało przeciwko jedzeniu.
 • Niejadek
  - Niejadek to jest trochę wymysł rodziców, bo według badań, statystyk tylko około 10-15 procent dzieci ma problemy z jedzeniem - uważa dietetyk Anna Radowicka.
 • Dzieci jedzą truskawki
  O tym, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe dziecka, rozmawiamy z Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
 • Niejadek
  W "Dzień Dobry TVN" gośćmi byli: aktorka Sonia Bohosiewicz, terapeuta neurorozwojowy Małgorzata Tchurz i jej podopieczny Szymon Bachurski, który zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Na czym mogą polegać problemy żywieniowe u dzieci i jak sobie z nimi poradzić?
 • Zdrowa dieta dziecka
  75% rodziców wskazuje na warzywa jako na produkty, które są niezbędnym elementem zdrowej diety . Niestety zachęcenie dziecka do jedzenia warzyw, często bywa dużym wyzwaniem. Dzieci nie chcą jeść warzyw, ponieważ ich smak, zapach i forma są im obce i często mniej przyjemne od innych produktów. Jednak obecność warzyw w diecie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, prawidłowego rozwoju oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe. Jak zatem poradzić sobie z oporem dzieci przed jedzeniem warzyw podpowiada dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.
 • Dziewczynka nie chce jeść
  „Mamo, nie chcę!”, „Mamo, już nie mogę!”, „Mogę już iść się pobawić?” To chyba najczęstsze słowa, które padają z ust każdego niejadka mimo, że rodzice dwoją się i troją, aby dziecko zjadło przygotowany przez nich posiłek. Nie pomagają już wymyślne zabawy, obiecywanie nagród, a irytacja rośnie. Co robić?
 • Niejadek
  Rodzice często skarżą się, że ich pociechy nie chcą spożywać tego co im przygotują, grymaszą oraz nie jedzą o wyznaczonych porach. Wielu z nich zastanawia się czy dzieci rodzą się niejadkami, a może to oni popełnili błąd w kwestii wychowania i sposobu karmienia? Jakie są tego przyczyny? Justyna Pląskowska, która na co dzień specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla najmłodszych z zakresu zdrowego żywienia, a także samodzielnego kreowania sztuki kulinarnej w Akademii Kulinarnej Whirlpool we Wrocławiu, udzieliła odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują zmartwionych rodziców.
 • Dziewczynka je zdrowy posiłek
  „Mamo, ja nie chcę tego jeść” – jak często słyszymy te słowa? Być może kilka razy dziennie. Niejadek w domu to prawdziwe wyzwanie dla rodziców – szczególnie tych młodych. Każdego dnia dwoją się i troją, aby wmusić w dziecko choć odrobinę jedzenia. Czy zmaganie się z brakiem apetytu u dziecka musi być rzeczywiście takie męczące? Niekoniecznie. Istnieją bardzo proste sposoby na to, by maluch chętniej jadł.
 • dziewczynka je dziecko posiłek
  „Niejadek” przy stole to źródło stresu dla całej rodziny. Kiedy małe dziecko stale odmawia jedzenia, wspólne posiłki zamieniają się w walkę, która rodzi frustrację malucha i bezradność jego opiekunów. Zaburzenie karmienia to problem, z którym pediatrzy spotykają się niezwykle często.
 • Dziewczynka nie chce jeść
  Nowe badania amerykańskich naukowców dowodzą, że dzieci uważają, iż żywność nie może być jednocześnie zdrowa i smaczna.