• Węgiel
  Hurra! Kolejny miliard złotych udało się wyciągnąć z kieszeni spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Sukces? Wystarczy na pięć pensji w "dużej PGG", czyli Polskiej Grupie Górniczej, która przejmuje 1 kwietnia Katowicki Holding Węglowy. I to nie prima aprilis...
 • Szpitale są poważnie zadłużone
  Zadłużają się w firmach pożyczkowych na setki milionów złotych. Ale na ile dokładnie i na jaki procent – nie wiadomo. Panuje zmowa milczenia. Tego strumienia pieniędzy nikt nie kontroluje. Ani rząd, ani NFZ, ani same lecznice.
 • Urząd Stanu Cywilnego w Słupsku. Prezydent miasta Robert Biedroń udziela ślubu
  "Zadłużenie nie jest winą obecnego prezydenta Słupska Roberta Biedronia" - przekonywała premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej. Szefowa rządu obiecała pomoc. Słupsk ma ogromny problem i ogromny dług. W najbliższych dniach powinien oddać 24 miliony złotych.
 • Euro
  Grecki rząd chce darować długi najuboższym. Dotyczy to zarówno pojedynczych osób, jak i firm, które zalegają państwu pieniądze. Gabinet Aleksisa Tsiprasa chce w ten sposób zabezpieczyć chociaż część zaległości.
 • Joanna Solska
  Partie opozycyjne jednym głosem domagają się komisji śledczej, która wyjaśni, skąd się wzięła ogromna dziura budżetowa, a deficyt finansów publicznych zamiast się zmniejszać – rośnie. To zdumiewający dowód braku kompetencji albo nawet politycznego zaniku pamięci - pisze w "DGP" Joanna Solska, publicystka "Polityki".
 • Połowa szpitali jest zadłużona. Rząd zamieni je w spółki
  Przekształcenie szpitali w spółki, chociaż nieobowiązkowe, ma zmusić samorządy przede wszystkim do dbania o ich finanse i zlikwidować błędne koło zadłużenia podległych im placówek. Ma do tego posłużyć ustawa o działalności leczniczej. Zgodnie z nią samorządy będą musiały spłacać ujemny wynik finansowy swoich szpitali. Jeżeli nie zrobią tego w 3 miesiące od przyjęcia jego sprawozdania finansowego, to w ciągu kolejnych 12 będą miały obowiązek przekształcenia publicznego szpitala w spółkę.