• Władimir Putin i szef jego sztabu wyborczego Dmitrij Miedwiediew świętują zwycięstwo
  "Wszyscy dobrowolnie staliśmy się zakładnikami człowieka, który prowadził nas w świetlaną przyszłość uderzająco podobną do mrocznej przeszłości". Takim zdaniem kończą się "Świadkowie Putina" Witalija Manskiego. Brzmi znajomo?
 • Władimir Putin
  Prezydent Rosji dał sobie i premierowi podwyżkę. Władimir Putin podpisał dziś dekret o podwyższeniu wynagrodzenia dla siebie i Dmitrija Miedwiediewa.
 • Parada w rocznicę zakończenia II wojny światowej
  Rosjanie świętują Dzień Zwycięstwa. W 68. rocznicę kapitulacji hitlerowskich Niemiec na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się parada wojskowa. Prezydent Władimir Putin zapewnił, że Rosja zrobi wszystko, aby już nigdy nie doszło do wojny.
 • Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ocenił wywiadzie dla francuskich mediów, że poparcie Paryża dla syryjskiej koalicji "jest niedopuszczalne" z punktu widzenia międzynarodowego prawa. W rozmowie nie wykluczył też, że wróci kiedyś na Kreml jako prezydent.
 • Oficjalnie wszystko jest w porządku, a Barack Obama wcale nie czuje się urażony tym, że Władimir Putin nie przyjedzie do USA na szczyt grupy G8. Ale już mniej oficjalnie Biały Dom przygotowuje ostrą szpilę, którą zamierza wbić w premiera Dmitrija Miedwiediewa.
 • Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew
  Władimir Putin nie przyjedzie na szczyt G8. Zastąpi go premier Dmitrij Miedwiediew. Zdaniem niemieckich mediów, decyzja Putina podyktowana była trudną sytuacją w Moskwie po wyborach prezydenckich.
 • Miedwiediew na odchodne chce zmian w prawie
  Na dwie godziny przed prezydencką inauguracją Władimira Putina, odchodzący ze stanowiska Dmitrij Miedwiediew jeszcze podpisywał dokumenty. A był wśród nich tajemniczy wniosek o zmiany w przepisach dotyczących zgromadzeń. I nie tylko...
 • Władimir Putin zgadza się na ograniczenie liczby kadencji prezydenckich
  Stanowisko prezydenta Rosji tylko na dwie kadencje? Władimir Putin nie ma nic przeciwko. I przyznaje, że jego osoby ten problem nie dotyczy - on już bowiem został wybrany na to stanowisko, a dwie kolejne kadencje jemu w zupełności wystarczą.
 • Dmitrij Miedwiediew pogratulował Władimirowi Putinowi powrotu na Kreml
  W przepięknych okolicznościach przyrody, nieopodal Soczi, nad Morzem Czarnym - tak odbyło się nieformalne przekazanie władzy w Rosji. Dmitrij Miedwiediew pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich i powrotu na Kreml. Sam zaś już szykuje się do roli premiera.
 • Dmitrij Miedwiediew
  Zdaniem 93 proc. badanych wizyta prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie, która rozpocznie się w poniedziałek, pozytywnie wpłynie na stosunki polsko-rosyjskie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia.