• Poprawia efekty treningu
  Lubimy pić ją codziennie z samego rana, by dodać sobie energii. Ale i w ciągu dnia oraz w trakcie pracowitego wieczoru również chętnie po nią sięgamy. Poznaj zalety picia kawy.
 • Kobieta na rowerze trzyma kubek z kawą
  – Spożywana w umiarkowanych ilościach kofeina usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, zwiększa wydolność organizmu i wyostrza uwagę – wylicza zalety picia kawy dla kolarzy i rowerzystów dr Anna Stolecka-Warzecha z AWF w Katowicach i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, ekspertka Merida Polska. Jakie są bezpieczne dawki kofeiny, jakiej kawy unikać i na co jeszcze powinni zwracać uwagę dwukołowi kawosze?
 • Espresso
  Kawa to jeden z najskuteczniejszych napojów pobudzających – to swego rodzaju naturalny dopalacz. Ożywia, poprawia koncentrację, a poza tym doskonale smakuje i rozgrzewa w chłodne jesienne i zimowe dni.
 • 75 proc. Polaków regularnie pije kawę
  Kawa towarzyszy Polakom podczas porannych rytuałów, w pracy jest dobrym pretekstem do przerwy i relaksu. Polacy wciąż cenią szybkość parzenia kawy rozpuszczalnej, jednak narzekają na jej smak i jakość. Możliwe jest jednak delektowanie się rozpuszczalną arabicą.