• Mirosław G.
  Dowody prokuratury na przyjmowanie i żądanie korzyści majątkowych potwierdziły się przed sądem - powiedział prok. Przemysław Nowak na koniec procesu oskarżonego o korupcję kardiochirurga Mirosława G. i jego pacjentów oskarżonych o wręczanie mu łapówek.
 • Lekarz - najatrakcyjniejszy zawód
  Oto ciekawe wyniki badań. Okazuje się, że największe szanse u płci pięknej mają... lekarze. Na drugim miejscu znaleźli się architekci, a tuż za nimi dziennikarze.
 • Kraje Trzeciego Świata nie wykorzystują drogiego sprzętu medycznego
  Kraje słabo rozwinięte otrzymują kosztowny sprzęt medyczny, który nie nadaje się do użytku lub jest zbyt drogi w utrzymaniu. Aż 40 procent przekazywanych urządzeń nie działa - wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie "Lancet".
 • Amerykański ekonomista Nouriel Roubini, który przewidział krach finansowy z 2008 r., co zyskało mu przydomek "Doktora Zagłady", potwierdził we wtorek w wywiadzie dla Reutersa swą prognozę, według której w 2013 roku gospodarkę światową czeka "prawdziwa burza".
 • Internetowe Konto Pacjenta jest elektroniczną platformą gromadzenia, wymiany i udostępniania danych medycznych uprawnionym osobom
  W Klinice Chorób Metabolicznych krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego działa pierwsza w Polsce internetowa platforma współpracy lekarza i pacjenta - informuje "Dziennik Polski".
 • Związek zawodowy lekarzy domaga się wprowadzenia zakazu pracy na kontraktach
  Związek zawodowy lekarzy domaga się wprowadzenia zakazu pracy na kontraktach. I tłumaczy, że medycy są przepracowani.
 • Elektroniczny tatuaż zastąpi lekarza
  Różne już widzieliśmy gadżety – laser w zegarku Jamesa Bonda i radio w jego zapalniczce, ale tego nie wymyśliliby nawet naukowcy pracujący dla agenta 007. Oto elektroniczny tatuaż, który pomaga w wykrywaniu chorób.
 • Najgorzej w ocenie pacjentów wypadają ginekolodzy, psychiatrzy i interniści
  Wolimy, gdy leczy nas kobieta. Mężczyzna w białym fartuchu w naszej opinii jest mniej zdyscyplinowany oraz częściej popełnia wykroczenia – przeważnie... seksualne. A komu wystawiamy najgorsze oceny? Oto ranking najmniej lubianych lekarzy.