• Lekarz zakuty w kajdanki - zdjęcie ilustracyjne
  Historię "lekarza zniszczonego przez IV RP" opisuje poniedziałkowy "Newsweek". Doktor Andrzej Szaniawski spędził prawie rok w areszcie. Właśnie dostał za to 450 tys. złotych odszkodowania.
 • Epidemia w Gwinei
  Wskutek zarażenia wirusem Ebola zmarł Doktor Samuel Brisbane - doktor, który pracował w jednym ze szpitali w Liberii. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, w tym kraju wirus zabił już 129 osób.
 • dr Aneta Franczak-Drygalska
  Paweł Biegun, który słynie z niekonwencjonalnego podejścia do fotografii, współpracował do tej pory z profesjonalnymi modelkami i osobami publicznymi. Do swojej sesji postanowił zaprosić dr Anetę Franczak-Drygalską...
 • 3. Czy częsty seks może doprowadzić do rozciągnięcia pochwy?
  Dla przeciętnego faceta, to co odbywa się za drzwiami gabinetu ginekologicznego pozostanie kwestią znaną z opowieści. Portal wp.pl postanowił uchylić rąbka tajemnicy i sporządził listę najbardziej kłopotliwych kwestii poruszanych przez pacjentki ginekologów. Zobacz galerię!
 • Lekarz - najatrakcyjniejszy zawód
  Oto ciekawe wyniki badań. Okazuje się, że największe szanse u płci pięknej mają... lekarze. Na drugim miejscu znaleźli się architekci, a tuż za nimi dziennikarze.
 • Kraje Trzeciego Świata nie wykorzystują drogiego sprzętu medycznego
  Kraje słabo rozwinięte otrzymują kosztowny sprzęt medyczny, który nie nadaje się do użytku lub jest zbyt drogi w utrzymaniu. Aż 40 procent przekazywanych urządzeń nie działa - wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie "Lancet".
 • Internetowe Konto Pacjenta jest elektroniczną platformą gromadzenia, wymiany i udostępniania danych medycznych uprawnionym osobom
  W Klinice Chorób Metabolicznych krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego działa pierwsza w Polsce internetowa platforma współpracy lekarza i pacjenta - informuje "Dziennik Polski".
 • Związek zawodowy lekarzy domaga się wprowadzenia zakazu pracy na kontraktach
  Związek zawodowy lekarzy domaga się wprowadzenia zakazu pracy na kontraktach. I tłumaczy, że medycy są przepracowani.
 • Elektroniczny tatuaż zastąpi lekarza
  Różne już widzieliśmy gadżety – laser w zegarku Jamesa Bonda i radio w jego zapalniczce, ale tego nie wymyśliliby nawet naukowcy pracujący dla agenta 007. Oto elektroniczny tatuaż, który pomaga w wykrywaniu chorób.
 • Najgorzej w ocenie pacjentów wypadają ginekolodzy, psychiatrzy i interniści
  Wolimy, gdy leczy nas kobieta. Mężczyzna w białym fartuchu w naszej opinii jest mniej zdyscyplinowany oraz częściej popełnia wykroczenia – przeważnie... seksualne. A komu wystawiamy najgorsze oceny? Oto ranking najmniej lubianych lekarzy.