• Mała dziewczynka pisze w zeszycie
  Resort edukacji od przyszłego roku zmniejsza o 40 procent subwencję przypadającą na uczniów objętych edukacją domową. Rodzice i edukatorzy alarmują, że uderzy to w dzieci. MEN przekonuje, że nie ma potrzeby finansowania takich uczniów w pełnej wysokości. Według ministerstwa, koszt nauki takiego ucznia jest znacznie mniejszy niż dzieci chodzących do szkół. Rozporządzenie w tej sprawie jest dostępne na internetowej stronie MEN.
 • Aresztowany mężczyzna zakuty w kajdanki
  Prawie 200 milionów złotych unijnej dotacji wyłudziły dwie spółki z Choczewa i Lęborka. CBŚP zatrzymało pięć osób podejrzanych o ten proceder, a prokuratura postawiła im 74 zarzuty.
 • Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska
  Fiskus chce zabrać ośrodkom dla młodzieży 7 mln zł. "Wszystko przez niejasne przepisy i sprzeczne interpretacje, które wydaje Ministerstwo Edukacji Narodowej" – oceniają dyrektorzy młodzieżowych ośrodków wychowawczych.
 • Czekają nowe dotacje dla firm
  Od wtorku 7 stycznia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje w dwóch konkursach, w których do podziału jest niemal 100 mln zł. Pierwszy otwiera Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Dotyczy on wdrożenia społecznej odpowiedzialności biznesu, a dokładniej: inwestycji związanych z ochroną środowiska naturalnego, poprawą relacji z pracownikami w firmie czy społecznością lokalną.
 • Dostaniemy więcej miliardów z Unii
  W nowej perspektywie finansowej z polityki spójności Polska nie otrzyma planowanych wcześniej 72,9 mld euro, ale 82,3 mld.
 • 35 tys. bezrobotnych może dostać dotacje na otwarcie firm w tym roku
  W tym roku z dotacji urzędów pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej może skorzystać ok. 35 tys. bezrobotnych - wynika z szacunków DGP. To o blisko 5 tys. mniej niż rok temu.
 • Zostań bezrobotnym i załatw sobie dotację
  Na pomoc w zakładaniu firm przez osoby bez pracy jest cztery razy mniej pieniędzy niż w zeszłym roku.